banner15

Rus füzeleri sivil havacılığı tehdit ediyor

Hazar Denizi'nden Suriye'deki IŞİD hedeflerine atılan füzeler sebebiyle Erbil ve Süleymaniye havalimanlarındaki uçak seferleri askıya alında

Rus füzeleri sivil havacılığı tehdit ediyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak Sivil Havacılık Kurumu, Hazar Denizi'nden Suriye'deki IŞİD hedeflerine fırlatılacak füzeler nedeniyle, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) Erbil ve Süleymaniye havalimanlarından uçak seferlerinin, 48 saat boyunca askıya alındığını duyurdu.

Kurum tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Hazar Deniz'den İran ve Irak üzerinden Suriye'ye atılan füzelerin sivil uçaklara zarar vermemesi ve yolcuların güvenliğinin sağlanması için Erbil ve Süleymaniye havalimanlarında 48 saat boyunca çift yönlü seferler iptal edildi" ifadelerine yer verildi. 

Açıklamada, söz konusu kararın yarın sabah erken saatlerde uygulanmaya başlanacağı, çarşamba günü sona ereceği belirtildi.  

Daha önce IŞİD ile mücadele amacıyla Suriye, İran ve Irak'la ortak hareket etme kararı alan Rusya, bu çerçevede Suriye'deki IŞİD hedeflerini vurmak için Hazar Denizi'ndeki savaş gemilerinden füzeler fırlatmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 11:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35