banner15

Rus uzman: ABD'nin kaba tarzı, Türkleri incitti

Rus-Türk Toplumsal Forumu Genel Sekreteri Sergey Markov, "ABD politikasının kaba tarzı Osmanlı İmparatorluğu'nun, büyük Türk dünyasının varisleri olarak gururlu bir millet olan Türkleri incitti" dedi.

Rus uzman: ABD'nin kaba tarzı, Türkleri incitti

ABD Başkanı Donald Trump'ın bugün rahip Andrew Brunson'ın Türkiye'de evhapsinde tutulmasına ''Oturup hazmedecek değiliz. Bu işin sonunu daha görmedik. Neler olacağını göreceğiz'' ifadeleriyle verdiği tepkiyi yorumlayan Rus-Türk Toplumsal Forumu Genel Sekreteri Sergey Markov, ABD'nin Türkiye'ye yönelik eylemlerinin yanlış olduğunu vurguladı.

'ABD'NİN EYLEMLERİ TEMELDEN YANLIŞ'

Rus-Türk Toplumsal Forumu Genel Sekreteri Sergey Markov, Sputnik'e verdiği demeçte ABD'nin Türkiye'ye yönelik eylemlerinin temelden yanlış olduğunu vurguladı.

Markov, "Türk toplumunda Amerika karşıtı tutum yıllardır had safhada. ABD Türkiye için sürekli olarak sorun üretiyor. Bu tutum Suriye'deki Kürt meselesinde ve Gülen hikayesinde en belirgin şekliyle ortaya çıkıyor. Amerikan politikasının kaba tarzı büyük Osmanlı İmparatorluğu'nun, büyük Türk dünyasının varisleri olarak gururlu bir millet olan Türkleri incitmiş durumda. ABD'nin politikası temelden yanlış, ABD'nin şu anki dış politikası kesinlikle profesyonelce yürütülmüyor. Gözümüzün önünde ABD, Türkiye ile uzun vadeye dönük olarak sert bir kavgaya tutuşmuş durumda" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 02:13
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48