banner15

Rusya: DEAŞ'a silah taşıyan helikopter tespit ettik

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Afganistan'da terör örgütü DEAŞ'a silah taşıyan hangi ülkeye ait olduğu bilinmeyen helikopter tespit ettiklerini açıkladı.

Rusya: DEAŞ'a silah taşıyan helikopter tespit ettik

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Afganistan'daki IŞİD militanlarına silah taşıyan aidiyeti belirsiz helikopter tespit edildiğini söyledi.

Sputnik'in aktardığına göre haftalık basın toplantısında konuşan Zaharova, Afganistan'daki IŞİD ve Taliban militanlarına aidiyeti belirsiz helikopterlerle silah ve mühimmat taşındığının tespit edildiğini ve Afgan hükümetinin buna tepki göstermediğini belirtti.

Zaharova, Afganistan'daki duruma ilişkin bir soru üzerine "İlk olarak, Afganistan'ın kuzeyindeki militanlara destek amacıyla sözde 'aidiyeti belirsiz' helikopterlerin gerçekleştirdiği uçuşlardan söz etmek istiyorum.
Bu helikopterler, IŞİD'e ve IŞİD'le işbirliği içindeki Taliban'a silah ve mühimmat taşıyor. Afgan basınının ve yerel sakinlerin ifadelerine göre bu uçuşlar son dönemde Saripul kentinde tespit edildi. Bu gelişmelerin Orta Asya ülkeleriyle olan sınırlara çok yakın bir bölgede yaşandığını görüyoruz" dedi.

YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48