"Rusya'nın 150 binden daha fazla askeri var"

Rusya-Ukrayna krizi hakkında açıklamalarda bulunan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "Rusya'nın 150 binden daha fazla askeri var" diyerek Rusya'nın ayrılıkçı yerleşim bölgelerinin bağımsızlığını tanıdığından beri Ukrayna'yı tam ölçekli bir işgal planından vazgeçmediğini söyledi.

Dünya 22.02.2022, 19:52
"Rusya'nın 150 binden daha fazla askeri var"

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya-Ukrayna krizi ve Putin'in iki bölgenin bağımsızlığını kabul etmesi üzerine açıklamalarda bulundu. 

Stoltenberg, “Ukrayna’ya yardım etmeye devam edeceğiz” derken, "Bölgede 120 gemimiz bekliyor" diye konuştu. 

Genel Sekreter, “Rusya güç kullanmayı seçerse büyük bedel ödeyecek" ifadelerini kullanırken, "Rusya zaten Ukrayna'yı 2014'te işgal etti" dedi. 

'RUSYA İŞGAL PLANINDAN VAZGEÇMEDİ'

"Rusya'nın 150 binden daha fazla askeri var" diyen Stoltenberg, Rusya'nın ayrılıkçı yerleşim bölgelerinin bağımsızlığını tanıdığından beri Ukrayna'yı tam ölçekli bir işgal planından vazgeçmediğini söyledi.

Stoltenberg düzenlediği basın toplantısında, "Her gösterge, Rusya'nın Ukrayna'ya tam ölçekli bir saldırı planlamaya devam ettiği yönünde" derken, "Rusya'ya geri adım atması için çağrıda bulunmaya devam ediyoruz, saldırmamak için asla geç değildir" diye konuştu. 

Stoltenberg, "Gerçek bir topyekün savaş riski var" şeklinde konuştu.

Kaynak: NTV

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?