banner15

Suriye'den ilk açıklama!

Suriye Enformasyon Bakanı Omran Zubi, düşürülen Rus uçağı ile ilgili, "Bu teröristleri destekleyen ülkelerin yeni bir suçudur" diye konuştu.

Suriye'den ilk açıklama!

Suriye'den Türkiye'nin düşürdüğü Rus uçağıyla ilgili ilk açıklama Enformasyon Bakanı'ndan geldi. Suriye basınına konuşan Omran Zubi, “Bu teröristleri destekleyen ülkelerin yeni bir suçudur. Bu durum teröristlere destek veren ülkelerin hanesine yazılacaktır" ifadelerini kullandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bugün Suriye sınırındaki Hatay’ın Yayladağı ilçesine yakın bir noktada bir Rus savaş uçağını düşürdü.

 Türkiye, Rus uçağının Türk hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle angajman kuralları çerçevesinde vurularak düşürüldüğünü duyurdu.

PUTİN'DEN TÜRKİYE'YE AĞIR SÖZLER

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise, akşam saatlerinde düşürülen Rus uçağına ilişkin, “Terörün işbirlikçileri tarafından sırtımızdan bıçaklandık” dedi.

LAVROV: TÜRKİYE'YE GİTMEYİN!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus vatandaşlarına Türkiye'ye seyahat etmeyin uyarısı yaptı. Lavrov, yarın gerçekleştirilmesi planlanan Türkiye ziyaretinin ve Türk Dışişleri Bakanı ile görüşmesinin iptal edildiğini duyurdu.

 

Kaynak: Rudaw

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 18:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35