Tel Abyad'dan atılan kurşun Akçakale'ye isabet etti

Tel Abyad'daki çatışmalardan atıldığı tahmin edilen mermi, Akçakale ilçesindeki bir eve isabet etti

Tel Abyad'dan atılan kurşun Akçakale'ye isabet etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Halep'e bağlı Tel Abyad kentinde IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalardan atıldığı değerlendirilen bir mermi Akçakale ilçesindeki bir eve isabet etti.

Alınan bilgiye göre, IŞİD ile bölgedeki Kürt grup arasındaki çatışmalardan atıldığı tahmin edilen mermi, sınıra yakın Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki bir evde maddi hasara neden oldu.

Ev sahibi Mehmet Yalçınkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, evde oturdukları sırada bir gürültü duyduklarını ve korktuklarını söyledi.

Evinin duvarında delik oluştuğunu aktaran Yalçınkaya, "Olay esnasında aşağı kattaydık sesleri duyunca yukarı çıktık ve mermiyi gördük. Durumu polise bildirdik onlarda mermiyi aldı. Dün akşamdan beri çok korkuyoruz. Çok şükür Allah bizi korudu" dedi.

Öte yandan IŞİD’in dün yeniden saldırdığı Suriye’nin Telabyad şehrinde gün sessiz başlarken çatışmaların yaşandığı bölgeden dumanlar yükseldi.

22 Haziran'da kontrolü IŞİD'den ÖSO ve YPG'ye geçen Telabyad'ın dün çatışma seslerinin geldiği iç kesimlerinde sabah saatlerinde dumanlar yükseldi. Çatışmalarda IŞİD’in Tel Abyad’a yakın bazı yerleşim yerlerini aldığı belirtiliyor.

Bu arada sınır hattından gözlenen gelişmeler nedeniyle güvenlik önlemlerinin üst seviyede tutulduğu Akçakale Sınır Kapısı önüne gelerek ülkelerine dönmek isteyen bazı Suriyelilerin bekleyişleri de devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2015, 14:05
banner53
YORUM EKLE

banner39