banner39

Trump'ın sosyal medya hesabı kapatılabilir

ABD Başkanı Trump, sosyal medyada kullandığı sorunlu dil nedeniyle Twitter hesabını kaybedebilir

Dünya 07.09.2018, 09:51
Trump'ın sosyal medya hesabı kapatılabilir

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Aldığı kararları Twitter'dan yaptığı paylaşımlarla duyuran ABD Başkanı Donald Trump'ın sert ifadeler tercih etmesini eleştirenler Trump'ın sosyal medya hesabının kapatılmasını talep etti. 

Sosyal medya devi Twitter, kurallara uymadığı takdirde Trump'ın hesabının da kapatılabileceği uyarısında bulundu.

Gerek ABD, gerek dış politika konularında yaptığı açıklamalarla dikkat çeken ABD Başkanı Donald Trump, Twitter'dan yaptığı tepki çeken açıklamaları, görevden aldığı isimleri duyurması, siyasilere taktığı lakaplar, ABD medyasına eleştirileri nedeniyle kullanıcılar tarafından eleştirilerle karşılaşıyor. 

Bir dönem Twitter'da kendisini eleştirenleri engellemesiyle bilinen ABD Başkanı, daha sonra seçilmiş bir lider ve hükümetin temsilcisi olduğu vurgulanarak ayrı görüşten oldukları gerekçesiyle vatandaşların dışlanamayacağı vurgusuyla, hesapları engellememesi yönünde uyarıyla karşılaşmıştı.

Sosyal medya kullanıcılarından gelen 'Trump'ın Twitter hesabı kapatılsın' çağrılarına, Twitter’ın hukuk biriminin başında bulunan Vijaya Gadde, Twitter’ın kurallarına uymaması halinde ABD Başkanı Donald Trump’ın da hesabının kapatılabileceği yönünde açıklama getirdi. Twitter daha önce ırkçılık ve şiddet içeren hesapların yanı sıra şiddete teşvik eden hesapların bazılarının kullanımını askıya almıştı.
 

banner53
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?