banner39

'Türkiye'nin artık kimseye ihtiyacı yok'

Ürdünlü Enerji Uzmanı Mübarek et-Tahravi, Türkiye’nin Karadeniz’de gerçekleştirdiği doğal gaz keşfinden sonra artık kimseye ihtiyacı olmadığını söyledi.

Dünya 22.08.2020, 19:28 22.08.2020, 19:30
'Türkiye'nin artık kimseye ihtiyacı yok'

AA muhabirine konuşan Tahravi, Türkiye'nin keşfettiği doğal gaz miktarının az olmadığını bilakis diğer ülkeleri korkutacak boyutta olduğunu belirtti.

Keşfin, Türkiye'nin gücünü artıracağını ve onu büyük enerji devlerinin grubuna dahil edeceğini kaydeden Tahravi, "Türkiye'nin tarihindeki bu en büyük doğal gaz keşfi, onun artık kimseye ihtiyacı olmadığı anlamına geliyor. Ben bir Türk yetkili olsaydım, bu keşfin duyurulduğu günü bayram ilan ederdim." ifadelerini kullandı.

Tahravi, Türkiye'nin enerji alanında ileride daha büyük keşifler yapacağı öngörüsünde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Türkiye'nin, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdiğini belirterek, Fatih sondaj gemisinin, 20 Temmuz 2020'de başladığı Tuna-1 kuyusundaki sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfettiğini duyurmuştu.

Kaynak: AA

Yorumlar (1)
Metin Öztürk 2 yıl önce
bu bulunan doğalgaz , türkiyenin dışa bağımlı olan enerji ihtiyacı için ödenen parayı % 10 azaltabilir, bu haber fazla abartılı, bu gazı oradan çıkarmak için 5-6 milyar dolar yatırım yapılması lazım, bulunan gazın toplam getirisi 55- 60 milyar dolar, Suriyelilere bu kadar para harcanmasa ekonomi bu halde olmazdı zaten., bu zat ekonomiden ne kadar anlıyor acaba.!!
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?