Usül bilmeyen CHP Yunanistan'a giremedi

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yle birlikte Türklerin yoğun yaşadığı Gümülcine'ye gitmek isteyen CHP heyeti ve gazetecilere Yunanistan'a giriş izni verilmedi.

Dünya 31.05.2018, 14:59 31.05.2018, 14:59
Usül bilmeyen CHP Yunanistan'a giremedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

24 Haziran seçimlerine yönelik çalışma yapmak için Yunanistan'a geçmek isteyen CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye eşlik eden milletvekili ve gazetecilere delegasyon listesinde isimleri bulunmadığı için izin verilmedi. Muharrem İnce Gümülcine'ye geçerken CHP milletvekili ile gazeteciler Bulgaristan'ın Kırcaali kentine geçti.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce bugün Yunanistan'da Gümülcine'de temaslarda bulunuyor.

İnce ile birlikte Yunanistan'a gitmek isteyen aralarında milletvekillerinde bulunduğu 10 kişili CHP heyeti ile gazetecilere izin verilmedi.

NTV'den Burak Özcan'ın aktardığına göre, İnce'nin geçişine izin veren Yunan makamları heyette yer alan milletvekilleri, belediye başkanları ve gazetecilerin pasaportlarını topladı. Yetkililer delegasyon olarak gelinmesi nedeniyle bildirimde bulunulması gerektiğini belirtti.

2 saatlik bekleyişin ardından Yunan polisleri, "Geri dönebilirsiniz ya da burada çok uzun süre beklersiniz" açıklaması yaptı. CHP'liler ziyaretin siyasi bir amaç taşımadığını belirtmesine rağmen geçişe izin verilmedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?