banner15

Vekil, aracında yakalanan KCK'lıyı vermek istememiş

Muş Valisi, m,lletvekilinin aracında yakalanan KCK zanlısını teslim etmek istemediğini söyledi

Vekil, aracında yakalanan KCK'lıyı vermek istememiş

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Muş Valisi Seddar Yavuz, Bingöl'deki terör saldırısına yönelik soruşturmada aranan şüphelinin milletvekilinin aracında yakalanmasına ilişkin, "İlk önce vekil de kadını vermek istememiş ancak arkadaşlarımız kadını almış. Bu kadını Bingöl'e gönderdik." dedi.

Seddar Yavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 23 Ekim'de Bingöl'ün Genç ilçesindeki terör saldırısıyla irtibatlı olduğu düşünülen bir kişinin gözaltına alındığını hatırlattı.

"Burası yol geçen hanı değil, nihayetinde bir devlet. Herkesin sorumluluğunda hareket etmesi gerekir. Olması gereken o." diyen Vali Yavuz, şunları kaydetti:

"Bingöl'deki patlamayla ilgili Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı bu kadın hakkında gözaltı kararı verdi. Dolayısıyla biz de bunu yakalayıp, Bingöl'e gönderdik. Bu kişinin patlamayla irtibatı olduğu konusunda bir düşünce var. Başsavcılığın böyle bir düşüncesi var. Bu kadın irtibattan dolayı gözaltına alındı. Dolayısıyla Cumhuriyet Başsavcılığı yakalama kararını bize gönderdi ve biz de kadını aldık. Kadın arama noktamıza takıldı. Vekilin aracını durdurduk. Biz vekilin aracı olup olmadığını da bilmiyoruz ama her gelen aracı durduruyoruz. Aracı durdurunca ve bu kadının da araması olunca aldık. İlk önce vekil de kadını vermek istememiş ancak arkadaşlarımız kadını almış."

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2016, 15:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35