banner39

Yeni Suud kralı Sisi ile görüştü

Yeni Suud Kralı Abdulaziz ile Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile telefonda bir görüşme yaptı

Dünya 09.02.2015, 08:08 09.02.2015, 08:16
Yeni Suud kralı Sisi ile görüştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'yle telefonla görüştüğü bildirildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberine göre, Sisi ile telefon görüşmesi yapan Kral Selman, Mısır Cumhurbaşkanına, ülkesinin Mısır'a, istikrar ve güvenliğine karşı tutumunun net olduğunu ve bunun değişmeyeceğini belirterek, "iki ülke arasındaki ilişkilerin bulandırılamayacak kadar güçlü olduğunu" kaydetti. 

Selman'ın, kardeş Mısır halkının ve hükümetinin yanında olduklarını vurguladığı, Sisi'nin de içten duyguları için Selman'a teşekkürlerini dile getirdiği ifade edilen görüşmede, iki ülke için ortak öneme sahip konular ile uluslararası ve bölgesel sorunların da ele alındığı kaydedildi. 

Sisi'ye ait olduğu öne sürülen ve Körfez ülkelerinin yöneticilerinin mal varlığına ilişkin göndermelerin de bulunduğu ses kaydının yayınlanmasının ertesi günü gerçekleşen görüşmenin ayrıntılarına dair ise bilgi verilmedi.

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'ye ait olduğu iddia edilen ve üst düzey yetkililer arasında geçen ses kaydında, dönemin Savunma Bakanı Sisi, Özel Kalem Müdürü Abbas Kamil ve Askeri İstihbarat Direktörü Mahmud Hicazi ile Körfez ülkelerinden para talep etme konusunu görüşüyor. Ses kaydında, söz konusu ülkelerin yöneticilerinin mal varlığına ilişkin göndermelerde bulunuluyor.

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?