banner15

Yıldırım'dan Midyat saldırısı açıklaması

Başbakan Yıldırım, Midyat'taki terör saldırısına ilişkin, "Sadece terör gruplarına karşı değil, destek veren bütün unsurlara da aynı şekilde tavizsiz gereken her şeyi yapacağız." dedi

Yıldırım'dan Midyat saldırısı açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, Vezneciler'de saldırının gerçekleştiği yeri ziyaret etti.

Yıldırım, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, "Milletim şunu bilsin ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür, Türk milleti bir ve beraberdir. Asla ne milletimizi yıldırabilirler ne de bu büyük devleti hiçbir şekilde bu onurlu mücadeleden, bu istikbal mücadelesinden, istiklal mücadelesinden geri döndürebilirler." dedi.

Midyat’ta emniyet müdürlüğüne düzenlenen saldırıya da değinen Yıldırım’ın açıklamaları şöyle:

"Bugün de bildiğiniz gibi Midyat'ta yeni bir bombalı saldırı gerçekleştirildi, polis merkezine. Allah'tan alınan tedbirler, bariyerler vesilesiyle çok çok büyük bir patlayıcı olmasına rağmen, tabii yaralananlar oldu çok sayıda.

30 civarında yaralımız var. 1 polisimiz şehit, 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Saldırıyı gerçekleştiren katil PKK örgütüdür. Polis teşkilatımız, şehirlerimizde kamuoyuna yansımayan buna benzer yüzlerce olayı bertaraf ediyorlar, engelliyorlar.

Nerede olursa olsun, ister şehirde ister kırsalda terörün Türkiye'nin gündeminden çıkması için canla başla askerimiz, polisimiz, jandarmamız, korucumuz hatta vatandaşlarımız bir vücut olarak, bir ve beraber olarak gece gündüz bu amansız mücadeleye destek veriyorlar."

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 13:15
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48