banner39

banner35

İdlib'deki kamplarda yokluk içinde iftar

Esed'in zulmüyle evlerinden ayrılmak zorunda kalıp İdlib'deki kamplara yerleşen sığınmacılar ramazanın ilk iftarını yokluk içinde yaptı.

Dünyada Ramazan 03.04.2022, 00:38
İdlib'deki kamplarda yokluk içinde iftar

11 yılı aşkın süredir iç savaşın yaşandığı Suriye'de siviller, bir ramazana daha evlerinden uzakta, yoksulluk içinde girdi.

Esed rejiminin saldırılarından kaçarak İdlib'deki Keferyahmul kampına sığınan Suad Muhammed, AA muhabirine, yaşadığı kampta temel ihtiyaçlardan yoksun olduğunu ve ramazanda yiyeceklerinin bulunmadığını söyledi.

İdlib’in güneyindeki Maarathirme köyünden engelli eşi ve 5 çocuğu ile göç etmek zorunda kalan Muhammed, "Maddi durumum çok kötü. Saat 08.00'den 15.00'e kadar 10 Türk lirası karşılığında tarlada işçilik yapıyorum." dedi.

Köylerinde varlık içinde yaşadıklarını aktaran Muhammed, "Eti en son geçen yıl yedik. Kampta bir gün açlıktan öleceğiz. Bugün son bir avuç pilavlık bulguru pişirdik. Tek isteğim evime geri dönmek." diye konuştu.

Esed rejiminin göç eden ailelerin mal varlıklarına el koyduğunu söyleyen Muhammed, "Çocuklarıma ekmek alacak para bulamıyorum. Her şeye rağmen Allah’a hamdolsun" ifadesini kullandı.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?