banner15

AGD'li gençler sahurda buluştu

Anadolu Gençlik Derneği'nin geleneksel olarak düzenlediği sahur programına katılım yoğun oldu

AGD'li gençler sahurda buluştu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şubesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği sahur programı yoğun bir katılımla gerçekleşti. 

Yaklaşık 3 ay önce il başkanı değişikliği ile yeni bir döneme giren AGD İstanbul Şubesi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. AGD İstanbul Şubesi Feshane'de bin kişilik bir sahur verdi. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak'ın onur konuğu olarak katıldığı sahur programına yaklaşık 10 gün önce göreve gelen AGD'nin yeni Genel Başkanı Salih Turhan da katıldı. 

Program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra İl başkanı Serhat Akçay bir açılış konuşması yaptı.  

'AHİRET SAADETİNİ BEKLEMEKTEYİZ'                              

Sahur programına ev sahipliği yapan AGD İstanbul Şube Başkanı Serhat Akçay'da gençlerin her geçen gün kendi değerlerine uzaklaştığına dikkat çekerek; "Gece, gündüz demeden sorumlu bir gençlik oluşturmak için çalışıyoruz. Gençlik bizim teminatımızdır. Ne yazık ki gençliğimiz her geçen gün maneviyat yoksulluğuna doğru gitmektedir. AGD olarak yaptığımız faaliyetlerdeki amacımız gençliğimizi yeniden milli ve manevi değerlerle buluşturmaktır" ifadelerini kullandı. 

"Anadolu Gençlik Derneğimiz bugüne kadar hayırlı ve yararlı işler yapmıştır" diyen Akçay; "İslam âleminin ve inanların umut ışığı olmuştur.  Yaptığı her işte önce Allah'ın rızasını ve tüm insanların hem dünya hem de ahiret saadetini hedeflemekteyiz" dedi. Akçay katılım gösteren misafirlere teşekkür etti.

AYRIM YAPMADAN BÜTÜN GENÇLERİMİZE HAKK'I ANLATMALIYIZ 

Yaklaşık 10 gün önce yeni görevi olan AGD Genel Başkanlığı'na atanan Salih Turhan, lise ve üniversitelerde çalışmalarını daha etkin hale getireceklerini ifade ederek; "Önümüzdeki süreçte ortaöğretim ve üniversite çalışmalarını daha yakından takip edeceğiz. 3 milyon üniversite, 15 milyon da lise öğrencisinin olduğu ülkemizde bizlere büyük görev düşmektedir" dedi. "Allah rızası için çalışan herkesi seviyoruz" diyen Turhan, "Hiçbir vatan evladını ayırmadan hakkı anlatmalıyız. Tüm kardeşlerimizi AGD çatısı altında toplamalıyız" şeklinde konuştu. 12 yıl boyunca AGD Genel Başkanlık görevinde bulunan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç'e de yapmış olduğu çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 

Programa onur konuğu olarak katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, dünyada düzenin yok olduğuna dikkat çekerek Batı'nın emperyal amaçlarının dünyayı felakete sürüklediğini söyledi. Kamalak; "İslam ülkelerinin artık daha fazla sömürülmemesi, yeni bir adil düzenin kurulması için 'İslam Birliği' şart olmuştur. Bunu yapmanın yolu da, merhum hocamızın bizlere yıllar önce işaret ettiği gibi İslam Birliği, İslam Birleşmiş Miletler Teşkilatı ve İslam Kültür Birliği'ni kurmaktır" diye konuştu. Dünyanın yeni bir adil düzene ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Kamalak, "Tüm insanlık, ecdadımız Osmanlı'daki gibi adalet dağıtan bir sistem istiyor. Batı'nın emperyal amaçlarından bıkmış olan birçok ülke İslam birliğinin yeniden tesis edilmesi için bizlere bakıyor" dedi. Batı'nın dünyayı açlıklara, kıtlıklara, savaşlara teslim ettiğine dikkat çeken Kamalak, Somali, Kenya, Nijer gibi ülkeleri örnek gösterdi. 

İNSANLIĞIN KURTULUŞU İÇİN ÇALIŞMALIYIZ 

Batı'nın tek amacının sömürmek olduğunu söyleyen Kamalak; "Dünyanın içinde bulunduğu duruma her gün şahit olmaktayız. İç savaşlar, kıtlıklar, ölümler ve daha nice olaylar... Peki dünyayı bu hale kim getirdi. Tabi ki insanları köleleştiren, sömüren ve insanları insan olarak görmeyen Batı. Ama Batı'nın emperyal politikaları artık tutmuyor. Batı'nın kim olduğunu dünya anladı. Bu sömürü düzenine son vermek için var güçle çalışmalı. Hocamızın bize gösterdiği istikametten bir milim sapmadan, insanlığın kurtuluşu için çalışmalıyız" diye konuştu. 

SOMALİ'DEN CANLI BAĞLANTI 

Açlıkla mücadele eden Somali'den sahur programına telefonla bağlanan Cansuyu yetkilisi orada yaşananlar hakkında kısa bilgi verdi. Yetkili şöyle konuştu: "Cansuyu olarak 10 günden beri Somali'de hizmet veriyoruz. 1991'de başlayan iç savaş ülkeyi o hale getirmiş ki Somali'den bir ülke olarak bahsetmek mümkün değil. Tarım ve hayvancılık önde gelen iş sahası olmasına karşın insanlar açlıktan ölmektedir. Burada her gün 4 bin 500 kişiye yemek dağıtıyoruz. Kuraklıktan dolayı su da yaşanan en büyük sıkıntılardan."

BİN KİŞİ KATILDI 

Bin kişiden fazla katılımın olduğu programa; STK temsilcileri ve AGD ilçe teşkilatlarının yanı sıra Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, Saadet Partisi İstanbul Gençlik Kolları Başkanı İsmail Acar, İKEV Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Öz, Saadet Partisi GİK Üyeleri Bülent Kaya ve Abdullah Sevim katıldı.  Program, Milli Görüş Lideri Merhum Necmettin Erbakan'a özel olarak hazırlanan sinevizyon gösterimi ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2011, 13:42
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35