banner39

Avustralya polisinden iftar

Avustralya'da Victoria Eyaleti Polis Teşkilatı iftar verdi, ezanı Türk kökenli polis memuru Ali Gürdağ okudu.

Dünyada Ramazan 02.08.2012, 22:42 02.08.2012, 23:00
Avustralya polisinden iftar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Avustralya'nın Victoria eyaleti polis teşkilatı, eyalette yaşayan Müslümanlar için iftar verdi. Victoria Polis Teşkilatı, Victoria eyaletinde yaşayan Müslümanlarla her yıl birlikte organize ettiği iftar yemeklerinden 8'incisini düzenledi.

Çok sayıda yüksek rütbeli polisin ve Victoria'da yaşayan dini grupların temsilcilerinin katıldığı iftar yemeği Avustralya milli marşının ardından okunan Kur'an-ı Kerim ile başladı.

Okunan Kur'an-ı Kerim'i İngilizceye, polis teşkilatında görev yapan Lübnan asıllı Mona el-Helvani çevirdi.

İftar vakti geldiğinde polis teşkilatında 14 yıldır görev yapan Türk asıllı polis memuru Ali Gürdağ, ezan okuması için mikrofona davet edildi. İftar sonrası katkılarından dolayı bir de plaket verilen Ali Gürdağ,yaptığı açıklamada, iftar yemeklerinde son 3 senedir ezan okuduğunu belirtti.

Gürdağ, şöyle konuştu:
''Birkaç kişinin kalbine işleyebiliyorsak ne mutlu bir şey. İki sene evvel okuduğumda yabancı bir şahıs geldi ağlayarak kucakladı beni dedi ki 'ne okuduğunu bilmiyorum ama yüreğime öyle bir işledi ki hayatımda böyle bir şey yaşamadım' Ben böyle şeyleri duyduğum zaman da seviniyorum.''

İftarın organizasyonunu ve ev sahipliğini üstlenen Polis Müdürü Ashley Dickinson, Darebin Belediyesi salonunda gerçekleşen 8. iftar yemeğinin kendileri için çok önemli olduğunun altını çizdi.

Dickinson, 300 kişinin katıldığı iftar yemeğine polis teşkilatından yetkililer, çeşitli inançlara mensup temsilciler ve birçok insanın katıldığını bildirdi.

İftara katkıda bulunanlara gecenin sonunda birer plaket verildi.
    
  

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü