banner15

Bereket Konvoyu Karadağlıları iftarda buluşturdu

Bayrampaşa Belediyesi tarafından yürütülen "Kardeşlik Sınır Tanımaz Projesi" kapsamında, Karadağ'ın Rojaye şehrinde iftar verildi

Bereket Konvoyu Karadağlıları iftarda buluşturdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bayrampaşa Belediyesi tarafından yürütülen "Kardeşlik Sınır Tanımaz Projesi" kapsamında Karadağ'a gelen ''Bereket Konvoyu'' ile ülkenin kuzeydoğusundaki Rojaye şehrinde iftar programı düzenlendi.

Şehir merkezinde düzenlenen iftara katılan Rojaye Belediye Başkanı Eyup Nurkoviç, iftar programı ile Bayrampaşa Belediyesinin Rojaye'yi adeta ayağa kaldırdığını belirtti.

Nurkoviç, belediye yetkililerine organizasyon için teşekkür ederek, ''Bu iftar, bizim şehrimiz için çok anlamlı. Birçok farklı şehirden gelen dostlarımız burada bir arada'' dedi.

Karadağ İslam Birliği Başkanı Rifat Feyziç ise organizasyonun kardeşliğin sınır tanımadığının bir göstergesi olduğunu anlatarak, ''Dini ve aynı zamanda kültürel karaktere sahip bu organizasyon, biz Müslümanlar için son derece önemli. Çünkü bu iftar bize, hep birlikte oturduğumuz ortak bir sofrayı andırıyor'' diye konuştu.

Karadağlı yaklaşık 2 bin Müslümanın katıldığı iftarın ardından, ilahiler okundu ve sema gösterisi yapıldı.

Bu yılki Balkanlar turuna Hırvatistan'da düzenlenen iftar ile başlayan "Bereket Konvoyu", ardından Bosna Hersek'te de iftar programları düzenledi. Konvoy, Karadağ'ın ardından Arnavutluk, Kosova, Makedonya ve Yunanistan'da da iftar programları gerçekleştirecek.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2014, 13:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48