banner39

'Erdoğan İslam bayrağını gururla taşıyor'

Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Bakir İzzetbegoviç, Bayrampaşa Belediyesi’nin organize ettiği Bereket Konvoyu’nun iftar programında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için “Erdoğan İslam bayrağını gururla taşıyor” ifadesini kullandı. 6 bin kişilik iftar sofrasına yoğun ilgi gösterildi.

Dünyada Ramazan 08.06.2018, 17:17 08.06.2018, 17:23
'Erdoğan İslam bayrağını gururla taşıyor'

“Kardeşlik sınır tanımaz” sloganıylaTürkiye ve Balkanlar arasında gönül köprüleri kurmayı sürdüren Bayrampaşa Belediyesi’nin14. kez Balkanlara uğurladığıBereket Konvoyu, Bosna Hersek’e ulaştı. Kakanj’da binlerce kişilik iftar sofrası kuran konvoya bölgede yaşayan Müslümanlar yoğun ilgi gösterdi.

Balkanları adım adım gezerek Bosna Hersek’e ulaşan konvoy, Kakanj’daki Rudar Stadı’nda  6 bin kişilik iftar sofrası kurdu. Bölgede yaşayan Müslümanların büyük ilgi gösterdiği iftar programına Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Bakir İzzetbegoviç ve eşi Sebiye İzzetbegoviç, Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdic, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç, Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Nusret Avdibegoviç, din adamları ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ERDOĞAN İSLAM BAYRAĞINI GURURLA TAŞIYOR

İftar programında konuşan Bosna Hersek Cumhurbaşkanı İzzetbegoviç, Boşnakların Türklerle tarihi, duygusal ve kardeşlik bağları bulunduğunu belirterek “Bayrampaşa Belediyesi’nin 14 yıldır büyük bir başarı ile yürüttüğü Balkanlar’da Ramazan projesi ile Boşnakların ve Türklerin kardeşliği daha da pekişti, pekişmeye de devam ediyor.  Bayrampaşa, Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan bizim için ayrı bir önem taşıyor. Erdoğan, Bosna Hersek’i unutmadı ve bizlere yardım etmekten hiçbir zaman geri durmadı. Biz de diğer tüm dünya Müslümanları gibi onunla gurur duyuyoruz. O, İslam bayrağını gururla taşıyor” ifadelerini kullandı.

 BALKANLAR’DAKİ KARDEŞLERİMİZİ UNUTMADIK


Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de, “Balkan coğrafyasında yaşayan kardeşlerimizi unutmadık. Bu güzel Ramazan gününde onlarla yeniden bir araya gelmenin, aynı sofrada buluşup sevgimizi ve aşımızı paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün de Bosna Hersek’teki ilk durağımız Kakanj’da Boşnak kardeşlerimiz ile aynı iftar sofrasında Ramazan-ı Şerif'in bereketini ve huzurunu paylaştık. Buradaki kardeşlerimize Türkiye’den selamlar getirdik, onlarla hasret giderdik, bir ve beraber olduk. Ülkemiz için oldukça önemli bir tarih olan 24 Haziran’da da güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye için kenetlenecek ve Allah’ın izni ile yine bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız” dedi.

Konvoy, bugün de Novi Travnic’de iftar programı düzenleyerek, bu yılki Bosna Hersek turunu tamamlayacak.

Kaynak. Bizim Haber Merkezi (BHM)

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?