banner39

Gazzeli gençlerden yolda kalanlara iftar

Gazzeli gençler iftar sofralarına yetişemeyenlere iftariyelikler dağıtıyor. Kampanya gönüllüsü Muhammed, "Hedefimiz yalnızca sevap kazanmak" dedi

Dünyada Ramazan 01.08.2013, 21:37 02.08.2013, 07:35
Gazzeli gençlerden yolda kalanlara iftar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gazze'de 100'e yakın gönüllü genç iftar saatinde yolda kalanlara minik iftariyelikler dağıtıyor.

"Hayat Yapıcılar Kulübü" bünyesinde başlatılan "Biz Hayır Sahibiyiz" kampanyasında gönüllü görev alan Yusuf es-Saga (20) beraberindeki 2 arkadaşıyla Akşam ezanına kısa bir süre kala Gazze sokaklarında iftar sofrasına yetişemeyenlere gıda paketleri veriyor.

"Hayat Yapıcılar Kulübü"nde ikindi saatlerinde buluşan genç kızlar, birkaç hurma, meyve suyu ile ramazana dair broşürleri poşetlere koyarak iftariyelikleri hazırlıyor.

Kampanya gönüllülerinden üniversite öğrencisi İbtihal Muhammed (19) diğer gönüllü arkadaşlarıyla her gün 2 saatini bu faaliyet için ayırdığını belirtti.

Muhammed, görev aldıkları kampanyanın gönüllü çalışma konusunda kendilerine tecrübe kattığını ve yeteneklerini güçlendirdiğini söyleyerek, "Hedefimiz yalnızca sevap kazanmak" diye konuştu.

Kampanyaya boş vakitlerini değerlendirmek ve topluma fayda sağlamak için katıldığına değinen Muhammed, “Umarım yaptığımız çalışma insanlar arasında dayanışmayı arttırır” dedi.

Kampanyanın sorumlusu İshak el-Uveyz, çalışmalarının finansörlüğünü Filistin-Malezya Güven Kurumu'nun yaptığını aktararak, bu projede gönüllü olarak görev alanların sayısının 100'e ulaştığını kaydetti.

Birçok Arap ülkesinde bulunan Hayat Yapıcılar Derneği'nin Gazze'deki şubesi  Hayat Yapıcılar Kulübü 2004 yılında kuruldu.

"Hayatı Yapıcılar Derneği'nin Mısırlı Vaiz Amr Halid'in Arap ülkelerindeki gençleri sosyal projeler için harekete geçirme düşüncesinden ortaya çıktığı ifade ediliyor.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?