banner15

Gürbulak sınırında, kuyrukta iftar

İran ile Türkiye arasındaki Gürbulak sınırında işlemlerin uzun sürmesi nedeniyle sürücüler iftar vaktinde kuyrukta oruçlarını açıyor.

Gürbulak sınırında, kuyrukta iftar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İran ile Türkiye arasında yük taşıyan TIR şoförleri, oruçlarını Gürbulak Sınır Kapısı'ndaki kuyrukta açıyor. Gürbulak Sınır Kapısı'nda işlemlerin uzun sürmesi sebebi ile zaman zaman oluşan TIR kuyruklarında bekleyen sürücüler büyük sıkıntı yaşıyor.

Kapının bulunduğu bölgede herhangi bir restoran ya da dinlenme tesisinin bulunmaması nedeniyle sürücüler kendi imkanlarıyla iftar yemeklerini hazırlıyor. TIR'ın mutfak bölümünde piknik tüpleri üzerinde yemek pişiren sürücüler, evlerinde aileleriyle iftar yapmanın özlemini çekiyor.

Sürücülerden Yusuf Orcan, yılın her ayı olduğu gibi Ramazan ayını da yollarda geçirdiklerini ifade ederek, "Bu mübarek ayda orucumuzu tutuyoruz. İftar için hazırlığımızı da kendimiz yapıyoruz. Gönül isterdi ki evimizde olalım." dedi.

Sürücü Niyazi Arslan Koç da, sınır kapısında herhangi bir tesis bulunmaması yüzünden büyük sıkıntı yaşadıklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2011, 01:58
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35