banner15

Kanadalı Müslümanların Ramazan geleneği

Her geçen gün sayıları artan Kanadalı Müslümanlar Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere yardım malzemesi götürerek onların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Kanadalı Müslümanların Ramazan geleneği

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kanada’da yaşamı sürdüren Müslümanlar Ramazan ayında örnek bir davranış sergiliyor.

Her yıl Ramazan ayında gerçekleştirilen yardım organizasyonu Müslüman Aileler Birliği Topluluğu tarafından organize ediliyor. Topluluk geçen sene bin 700’den fazla aileye yardım ettiğini açıkladı.

‘YARDIM HEM BİZE HUZUR VERİYOR’

Yardım faaliyetlerine katılan 30 yaşındaki Hüseyin Borhot, yardımların hem kendiler için hem de ihtiyaç sahipleri için çok önemli bir hadise olduğunun altını çizdi.

Yardım yolculuğuna katılan 29 yaşındaki Abid Harb, Ramazan ayında gerçekleştirilen bu yardımın gönüllerinde rahat bir huzurun oluşmasını sağladığını dile getirdi.

Borhot, ihtiyaç sahibi ailelere şeker, un, pirinç gibi temel ihtiyaç maddesi ürünler ile giysi ulaştırmaya çalıştıklarını belirtti. Borhot, beraberinde onlarca gönüllü ile geçtiğimiz Pazar günü bir araya gelerek yemek ve giyecek yardımı yaptı.

YARIDM YOLCULUĞUNA BİN KİŞİ KATILDI

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen yardım organizasyonuna yaklaşık bin aile katıldı.

2002’DEN BERİ DEVAM EDEN YARDIM YOLCULUĞU

Ramazan ayında Kanada’da gerçekleştirilen yardım yolculuğu 2002 senesinden beri periyodik olarak devam ediyor.

Müslüman Aileler Birliği Topluluğu’nın Başkanı İdris Han, 2002 senesinde başladıkları yardım faaliyetlerine hiç ara vermediklerini dile getirdi.

32 milyonluk Kanada nüfusunun Müslümanlar yüzde 2’sini oluşturuyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2011, 13:30
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35