banner15

Kudüs'e dokun!

Mirasımız Derneği’nden “Kudüs’e dokunun” çağrısı geldi.

Kudüs'e dokun!

Mirasımız Derneği, “Kudüs’e dokun berekete ortak ol” sloganıyla Filistinlilere ve Kudüs’e yardım çağrısında bulundu. Dernek tarafından yapılan açıklamada, Filistinliler ve Kudüs’ün yalnız bırakılmaması gerektiği belirtilerek, “Kudüs’e dokunun” vurgusu yapıldı.

Duyarlı olmanın önemine atıfta bulunan Mirasımız Derneği tarafından yapılan açıklamada;
“DOKUNMAK; önemini yeterince kavrayamadığımız, anlamını unuttuğumuz bir eylem…Oysaki insanların samimi bir tokalaşma ile birbirine verdiği o güçlü enerjiye hepimiz aşinayız. Kendimizi güçsüz hissettiğimizde omzumuza dokunan bir el ile kendimize gelir, üzüntülü iken sevdiğimiz birinin sarılmasıyla teselli buluruz. İki yürek arasında sevgi köprüleri kurulur o anda.
Dokunmak fiziksel bir eylem midir yalnızca? Değil elbette. İnsan isterse uzak şehirlerde birilerinin de yüreğine dokunabilir. Kıtalar ve coğrafyalar engel değildir dokunabilmeye… Sevincin paylaşıldığı bir göz aydınlığı olsun telefonu, dar zamanda gelen borç para ile de yıkık bir yüreğe sevgi kondurulur.” denildi.

Dokunmanın önemine değinilen ve dokunmanın sadece fiziksel bir eylem olmadığı belirtilen açıklamaya şu şekilde devam edildi: “İşte Mirasımız Derneğinin yaptığı da budur; işgal altında yaşayan Kudüslü Müslüman kardeşlerimizi, hemen her gün karşı karşıya oldukları baskı, zulüm ve yoksullukla mücadelelerinde yalnız bırakmamak adına hayatlarına dokunmak...En önemlisi de onlara YALNIZ DEĞİLSİNİZ diyebilmek. Her yıl olduğu gibi bu Ramazan'da da duyarlı Müslümanların katkısıyla canları pahasına ilk kıblemizi savunan, ümmetin onurunu koruyan kardeşlerimizin yanında olmaya, yüreklerine dokunmaya devam edecek. Siz de Mirasımız Derneği aracılığı ile KUDÜS’E DOKUNabilirsiniz.” 


Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 16:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48