banner39

Oruçlu arkadaşınıza destek olmanın 6 yolu

Ramazan ayı boyunca oruçlu olan Müslümanlar bir yandan da çalışmaya devam edecekler, hala arkadaşlarıyla buluşacak ve kamusal yaşamın her alanına katılacaklar. Bu süre boyunca Müslüman arkadaşlarınızı desteklemek için neler yapabilirsiniz?

Dünyada Ramazan 16.05.2018, 16:17 16.05.2018, 17:39
Oruçlu arkadaşınıza destek olmanın 6 yolu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ramazan ayının başlamasıyla dünyada yaşayan milyonlarca Müslüman için bugün ilk oruç günü.

Müslümanlar için güneşin doğuşundan gün batımına kadar bir düzine yasakla birlikte ilk iftar için sabırsızlananlar sık sık saate bakmaya başladı.

Ramazan ayı boyunca oruçlu olan Müslümanlar  bir yandan da çalışmaya devam edecekler, hala arkadaşlarıyla buluşacak ve kamusal yaşamın her alanına katılacaklar.

Bu süre boyunca Müslüman arkadaşlarınızı desteklemek için neler yapabilirsiniz?

CNBC muhabiri Shafi Musaddique'in birkaç tavsiyesi var.

1. Oruç tutanlara duygusal destek olmak için onlarla istedikleri konular hakkında konuşabilirsiniz.

2. Güldürmeyen espriler yapmayın. Örneğin önünde birşeyler yemekle tehdit edip "Seni yiyeceklerimle özendiririm" gibi aptal şakalar yapmayın.

3. Oruçlu arkadaşınız öğle saatlerine doğru muhtemelen açlıktan dolayı yorgun ve halsiz olacaktır. Ona kendini nasıl hissettiğini sorun sağlığından emin olun.

4. Müslüman kadrosu olan bir işverenseniz, Ramazan ayı boyunca evden çalışma seçeneğini verin yada çalışma sürelerini değiştirme seçeneği hazırlayın.

5. Küçük bir araştırma her zaman faydalıdır. Google ücretsizdir. Hiçbir soru aptal değildir. Ramazan ayı ve oruç tutma ile hassasyetleri ile ilgili bilgi edinin.

6. İftar yemeğine davet edin ya da onların sofralarına katılın.

Lezzetli yemeklerle dolu olduğundan hiç şüpheniz olmasın!

banner53
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?