banner39

Ramazanda çocuk olmak-FOTO GALERİ

Darbeye direnen Mısır'da, iç savaştaki Suriye'de, abluka altındaki Filistin'de, işgal altındaki Afganistan'da... Hangi ülke olursa olsun hiç fark etmiyor; her yer de ramazanı renklendiren, acıları hafifleten, yüzleri gülümseten faktörlerden biri de çocuklardı...

Dünyada Ramazan 05.08.2013, 11:32 05.08.2013, 12:15
Ramazanda çocuk olmak-FOTO GALERİ

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İslam alemi, rahmet ve bereket ayı ramazanın son günlerini yaşıyor. İlk günkü heyecanıyla tüm İslam ülkelerinde ve Müslümanların yaşadığı ülkelerde eda edilen ramazan ayının bitmesine bir gün kaldı.

Bereket ayı ramazanı dolu dolu geçirmek isteyen Müslümanlar, ay boyunca günlük hayattan arta kalan zamanlarının çoğunu ibadetle geçirmeye çalıştı. İslam dünyasının kutsal şehirleri en hareketli günlerini yaşadı. Bu şehirlerdeki büyük camiler, ziyaret yerleri doldu taştı.

Camilerde sabahlara kadar ibadetler yapıldı, Kur'anlar okundu. Uzun ve yorucu günlerin ardından gelen iftar vakitleriyle ramazanın bereketine neşe de eklendi. Bu neşeyi güzelleştiren unsurlardan biri de çocuklardı.

Kudüs'te Mescid-i Aksa'da; Mekke'de Kâbe'de, Medine'de Mescid-i Nebevi'de, İstanbul'da Sultanahmet'te, Endonezya'da, Hindistan'da, Pakistan'da, İran'da ve Afganistan...  Hangi ülke olursu olsun hiç fark etmiyor; her yer de ramazanı renklendiren faktörlerden biri de çocuklardı.

Çocukların camilerdeki, iftar sofralarındaki, sokaklardaki neşesi görülmeye değerdi... İşte İslam dünyasında ramazan ayının çocukları...

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?