banner15

Rizeli imamın yanlış ezan tepkisi: Uy anasii..-VİDEO

Bu yıl ramazan'ın en ilginç ezan kazası Rize''nin Ardeşen ilçesinde yaşandı. İlçeye bağlı Hoşdere Köyü Camii''nde cami görevlisi iftar ve akşam ezanını sekiz dakika önce okumaya başladı

Rizeli imamın yanlış ezan tepkisi: Uy anasii..-VİDEO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rize'nin Ardeşen İlçesi Hoşdere Köyü'nde 74 yaşındaki Osman Çavuşoğlu cami hoparlöründen ezanı 10 dakika erken okudu, çok sayıda vatandaş orucunu erken açtı.Çocukların uyarısı ile yanlış yaptığını anlayan Çavuşoğlu'nun, 'Oy anasini yahu, Doğru yahu, erken okuduk şeklindeki sözleri, elindeki mikrofondan tüm köye yayıldı. Ezanı saatini karıştırdığını söyleyen Çavuşoğlu, Kazayla bu ülkede neler oluyor. Bu da bir kaza. Yarın da 10 dakika geç okurum, olur biter esprisini yaptı.

Köy sakinlerinden Osman Çavuşoğlu, dün akşam camiden ezanı 10 dakika erken okudu. Bazı köylüler ezanı duyunca saatlerine bakmadan orucunu erken açtı. Yanlışlığı fark eden çocukların camiye giderek uyardığı Osman Çavuşoğlu' nun, 'Oy anasini yahu. Doğru yahu, erken okuduk şeklindeki pişmanlığını yansıtan sözleri, elindeki mikrofondan tüm köye yayıldı. O anlar da, köydeki bir alabalık tesisine iftar için gelen Davut Yılmaz adlı vatandaş tarafından kaydedildi.

Ezanı duyan imam Alaattin Çavuşoğlu, koşarak geldiği camide mikrofonu aldı ve 'Ezan yanlışlıkla 10 dakika erken okundu, orucunuzu bozmayın anonsu yaptı. Ancak saate dikkat etmeyen ve orucunu erken bozan köylüler gerçeği öğrenince, 'Bir kaza yaşadık yorumunda bulundu. Erken ezan okunmasını cep telefonu ile kayda alan Davut Yılmaz da, Çocuklar Osman amcayı uyarmak için camiye koşmuş. Osman amcayla çocuklar arasında yaşanan diyalog hoparlörden köye yayıldı. Osman amcanın, 'Oy anasini, doğru yahu gibi sözleri de duyuldu dedi.

Bu rada, ezanı 10 dakika erken okuyarak köylülere erken oruç bozduran Osman Çavuşoğlu da, yatsı ezanı ile aksam ezanının saatlerini karıştırdığını belirterek, Kazayla bu ülkede neler oluyor. Bu da bir kaza. Yarın da 10 dakika geç okurum, olur biter esprisiyle yaşananları anlattı.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 15:58
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48