Saraybosna'da Ramazan konseri

Saraybosna Filarmoni Orkestrası, Türkiye'den gelen sanatçılarla, geleneksel Ramazan konseri düzenledi.

Saraybosna'da Ramazan konseri

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Saraybosna Halk Tiyatrosu'nda düzenlenen geleneksel konsere, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Ahmet Yıldız, ABD'nin Büyükelçisi Patrick Moon, Bosna-Hersek Eski Devlet Başkan Yardımcısı Eyüp Ganiç, Saraybosna İslami Bilimler Fakültesi Dekanı İsmet Buştaliç, Türkiye'nin Saraybosna Kültür ve Tanıtma Müşaviri Cengiz Aydın ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Türkiye'den gelen piyanist Sabri Tuluğ Tırpan, soprano Demet Duğcu, neyzen Burcu Karadağ ve dansçı Su Güneş Mıhladız Saraybosna Filarmoni Orkestrası'yla birlikte yer aldıkları konserde katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. Soprano Demet Duğcu'nun birbirinden güzel seslendirdiği Türkçe parçalar, salonda bulunanların büyük beğenisini topladı. Yaklaşık 2 saat süren konserde, orkestra "Mevlana Simyacı senfonisi"ni de çaldı.

Saraybosna Filarmoni Orkestra Şefi Samra Gulamoviç, AA'ya yaptığı açıklamada, geleneksel Ramazan konserini düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Bizler bu konserleri devam ettirmek için çaba sarfediyoruz. Bizim bu çabamıza Türkiyeli dostlarımızın da yardımı eklenince bu geceki konser diğerlerinden daha ayrı bir anlam kazandı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2012, 01:11
banner53
YORUM EKLE

banner39