banner15

Suriye'de buruk ramazan

Halep'in Etrarib ilçesindeki pazar yerleri saldırılara rağmen hala canlı...

Suriye'de buruk ramazan

Suriye'de Halep kentinin kuzeyindeki Etarib ilçesindeki pazar yerinin Esed güçlerinin hava saldırılarına rağmen Ramazan ayında da hala canlılığını koruduğu bildirildi.

Etarib ilçesindeki yerel aktivistlerden Hasan Ubeyde, "Esad güçlerinin hava saldırılarının bir ay boyunca ilçedeki pazar yerini hedef almasına rağmen esnaf pazar yerini terk etmeyerek Ramazan ayında da pazarda her çeşit ürünü satıyor" dedi.

Hava saldırılarında çok sayıda iş yeri ve dükkanın yıkıldığını kaydeden Ubeyde, "Pazar esnafı saldırılarda yerini değiştirmedi. Ramazanda pazarda meyan, hurma ve portakal şerbeti satılıyor. Etarib'taki pazar diğerlerinden farklı bu pazar hala canlılığını koruyor. Halk rejimin saldırılarına rağmen gelip alış verişini yapıyor" ifadelerini kullandı.

Pazarda ramazan pidesinden çeşitli tatlılara kadar her çeşit yiyeceğin bulunduğunu ifade eden Ubeyde, havaların sıcak olması nedeniyle Ramazan ayında en çok kavun, karpuz ve meyvenin satıldığını ifade etti.

Orduya ait helikopterlerin Halep'te muhaliflerin denetiminde olan bölgeleri her gün düzenli olarak "varil bombayla" vurduğuna işaret eden Ubeyde, "Halep kent merkezinde muhaliflerin kontrolünde olan mahallelerdeki çarşı ve pazarların yerle bir olduğunu"  sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2014, 21:19
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48