banner15

Ukrayna'da Kadir Gecesi-FOTO

Ukrayna'nın başkenti Kiev'deki Kadir Gecesi etkinliği inşası devam eden Ar Rahma camiinde gerçekleştirilirken; toplu iftar ile başlayan Kadir Gecesi programı Kur'an tilaveti ve ilahilerle devam etti

Ukrayna'da Kadir Gecesi-FOTO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de yaşayan Müslümanlar Kadir Gecesi'ni birlikte ihya etti. Kiev'deki en geniş katılımlı Kadir Gecesi etkinliği inşası devam eden Ar-Rahma camiinde gerçekleşti.

Toplu iftar ile başlayan Kadir Gecesi programı Kur'an tilaveti ve ilahilerle devam etti. Daha sonra camide yapılan törende Ukrayna Müftüsü Şeyh Ahmed Tamim tarafından Kur'an okuma yarışmasında derece alan çocuklara sertifika ve çeşitli hediyeler verildi.

Müftü Tamim Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) yaptığı açıklamada; "Ar-Rahma camisinde geleneksel olarak Kadir Gecesi programı düzenledik. Kiev'deki bizim cemaatin özelliği çok uluslu olmasıdır. Onun için herkesi memnun etmeye çalışıyoruz. Burada yeni dostluklar kuruluyor ve birlikte Allah'a el açıyorlar. Burada cemaatle yapılan hayırlı işlerin, sevap ve bereketine nail olmayı umuyorlar." dedi.

Ramazan'da Kur'an-ı Kerim ezberleyenlere ve iyi Kur'an-ı Kerim okuyanlara ödüllerini Kadir Gecesi çerçevesinde verdiklerini ifade eden Tamim, Ramazan süresince camide farklı milletlerin mutfaklarının yer aldığı iftarlar verildiğini söyledi.

Kadir Gecesi etkinliği dünyanın dört bir yanından gelmiş farklı milletlerden oluşan cemaatle kılınan teravih namazı ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2011, 15:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35