banner39

Türk filmleri Kosova'da

Türk Sinema Haftası 8. defa Kosovalılarla buluştu. Bu yıl engellilere hasredilen haftanın açılışında Başka Dilde Aşk filmi gösterildi.

Dünyanın Bir Ucu 31.12.2014, 16:21 31.12.2014, 16:21
Türk filmleri Kosova'da

Gülay Krasniç / Kuzey Haber Ajansı

Kosova’da çok uluslu MESK Derneği tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen 'Türk Sinema Haftası’ başladı. Haftanın açılışı için Prizren Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Engellilere adanan Türk Sinema Haftası'nın açılışında, hayata karşı engelleri aşmanın yollarını anlatan, Başka Dilde Aşk filmi gösterildi.

MESK Derneği'nin faaliyetlerini anlatan slayt gösterisinin ardından Engelsiz Hayat Derneği Başkanı Adem Kuyumcu, engellilerin sinema ve tiyatroyla buluşmasının önemini anlattı.


Türk Sinema Haftası'nın gala gecesine; sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve milletvekillerinin yanı sıra, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay Ömer Faruk Demircioğlu, Türk subayları ile çok sayıda davetli katıldı.

Galanın ardından üç gün boyunca Türk filmleri Prizrenlilerle buluştu. Düzenlenen sohbet ve konferanslardaysa; engellilerin sinema ve tiyatro gibi farklı sanat dallarına ulaşabilmesi için neler yapılabileceği tartışıldı.


Kardeş Ülke Kosova

Kuzeybatısında Karadağ, kuzey ve doğusunda Sırbistan, güneyinde Makedonya ve güneybatısında Arnavutluk bulunan Kosova'nın en büyük yerleşim merkezi başkent Priştine'dir.

banner53
Yorumlar (0)
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?