banner39

15 bin öğretmenden bin 328'i Şırnak'a atandı

MEB tarafından yapılan son atamalarda Şırnak'a bin 328 öğretmen atandı

Eğitim 09.02.2015, 16:42 09.02.2015, 17:15
15 bin öğretmenden bin 328'i Şırnak'a atandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şırnak Valisi Hasan İpek, bin 328 öğretmen atamasıyla Şırnak'taki öğretmen açığının yüzde 90 oranında kapandığını söyledi.

Beraberinde Vali Yardımcısı Mustafa Akgül ve Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ile Orhan Uysal Ortaokulunu ziyaret eden Vali İpek, göreve yeni başlayan öğretmenlerle sohbet etti.

İpek konuşmasında Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı 15 bin öğretmen atamasında bin 328 öğretmenin Şırnak'a görevlendirildiğini vurgulayarak, en çok atamanın Şırnak'a yapılması nedeniyle mutlu olduklarını söyledi.

Şırnak'ın öğretmen ihtiyacı ile ilgili bilgileri geçen ay Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya ilettiklerini kaydeden İpek,  "Türkiye'de en fazla öğetmen Şırnak'a atandı. Son atamayla Şırnak'ta öğretmen açığı yüzde 90 kapandı. Milli Eğitim Bakanımız Avcı ilimizi ziyarete geldiğinde bu konuyu iletmiştik. Kendisi de pozitif ayrımcılık yaparak, Şırnak'a ekstra öğretmen gönderdi" ifadelerini kullandı.

Yeni atanan öğretmenlerden Tuğçe Çalı da Balıkesir'den geldiğini belirterek, "Bugün okulda ilk günüm. İlk tercihlerim arasında yer alan Şırnak'a geldiğim için çok mutluyum. Burası televizyonda gösterildiği gibi değil" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?