2011 ulusal beceri yarışması

Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğünün koordinatörlüğünü yaptığı Ulusal Beceri Yarışmaları (Skills Turkey) 26- 28 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştiriliyor

Eğitim 26.05.2011, 14:28 26.05.2011, 14:56
2011 ulusal beceri yarışması

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Ulusal Beceri Yarışmaları Organizasyonu, mesleki ve teknik eğitimde dünya ülkeleri ile aynı platformda bir araya gelerek mesleki deneyimlerini paylaşmak ve karşılaştırma yapabilmek amacıyla Dünya Beceri (WorldSkills) ve Avrupa Beceri (EuroSkills) yarışmalarına katılım sağlamak amacıyla düzenleniyor.

2011 Ulusal Beceri Yarışması, Ekim 2011 de Londra da 41’cisi yapılacak olan Dünya Beceri Yarışmalarında (WorldSkills) ülkemizi temsil edecek olan genç meslek erbaplarını seçmek amacıyla 26-28 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara ANFA Altınpark Fuar Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

YARIŞMA SÜRECİ

Ulusal Beceri Yarışmaları; Moda Teknolojisi, Grafik Tasarım, Hareketli Robotlar, Mekatronik, Aşçılık, Restoran Servisi, Hasta Bakımı – Hemşirelik ve Mücevher Ustası olmak üzere 8 farklı alanda yapılıyor.

Yarışma sırasında yerine getirilecek görevlerin belirlendiği meslekî alanlara yönelik test proje ve yeterlilikler, Baş Uzmanlar tarafından hazırlanıyor ve hakemler tarafından 3 gün boyunca test ediliyor. Üç günün sonunda birinci olan ekip 15 günlük bir hazırlık eğitiminden sonra Türkiye’yi temsil etmek üzere Dünya Beceri (WorldSkills) Yarışmasına katılma hakkı elde ediyor.

26-28 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan yarışma ziyaretçilere açık olacak. Yarışma boyunca ayrıca, sinevizyon gösterisi, ritim grubu, dans gösterisi, söyleşiler, pasta yapımı, robot gösterisi, konser ve interaktif tiyatro gösterisi gibi çeşitli etkinlikler de gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?