banner15

'40 yaş sorunu artık çözülmeli'

Eğitim Bir-Sen bir açıklama yayımalayarak öğretmenlik kadrolarına girişte 40 yaş sorununun çözülmesini istedi

'40 yaş sorunu artık çözülmeli'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Memur- Sen Konfederasyonu'na bağlı olan Eğitim Bir- Sen, öğretmenlik kadrolarına girişte 40 yaş sorununun tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yazılı bir açıklama yaptı.

Eğitim Bir- Sen tarafından yapılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi'nin yaptığı protokol gereği, okul öncesi öğretmenliği bölümünde lisans tamamlamasını yapanların usta öğretici olarak atanması gerekirken,  lisans eğitimini protokole uygun olarak tamamlayanlara 40 yaş sınırı bahane gösterilerek mağdur edilmelerinin kabul edilebilir bir durum olmadığı belirtiliyor.

Sorunun çözüme kavuşturulmasını ve mağduriyetin giderilmesi talebini eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile yapılan görüşmede gündeme getirdiklerini ve konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün de olumlu görüş verdiği belirtiliyor.

Eğitim-Bir-Sen, sadece okul öncesinde lisans tamamlama kapsamında oluşan 40 yaş engeli de dahil olmak üzere öğretmenlik kadrolarına girişte 40 yaş sorununun tamamen ortadan kaldırılmasını ve yaşanan mağduriyetlere bir an önce son verilmesi yönünde karar alınmasını istiyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2011, 16:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
gülbahar aygün
gülbahar aygün - 8 yıl Önce

bu sorunumuzu dile getiren tüm eğitim bir sen yetkililere teşekkür ederim. inşallah buçabalarımız boşa gitmez.

canan
canan - 8 yıl Önce

ben okul öncesi öğretmeni olarak 7 yıldır bu alanda görev yapıyorum.40 yaş sınırına 11 günle takılan biri olarak bu sorunumuzu gündeme getirip bizleri desteklediğiniz için çok teşekkür ediyorum.

emine
emine - 8 yıl Önce

okul öncesi öğretmeni olarak bizlere desdek verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.inşallah bir an önce bu sorun çözülüp bizlerinde ataması yapılır.

ayla
ayla - 7 yıl Önce

artık yaş sınırı çözülsün

aydın
aydın - 7 yıl Önce

kpss puan şartını koyarsın puanı tutan atanır neden 40 yaş engeli var ki

banner39

banner36

banner37

banner35