banner39

Açıköğretim öğrencilerine müjde

Anadolu Üniversitesi 2018-2019 akademik yılı yaz döneminde Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri için "Yaz Okulu" açılacak. Böylece öğrencilerin bütünleme taleplerine cevap verildiği gibi, başarılı öğrencilere de okullarını erken bitirme fırsatı ya da iş yoğunluğu olan öğrencilere Yaz Okulu'ndan ders alarak dönem içindeki programlarını hafifletme fırsatı sunulmuş olacak.

Eğitim 23.05.2019, 15:05
Açıköğretim öğrencilerine müjde

Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, göreve başladıkları günden bu yana açıköğretim sistemine kayıtlı öğrencilerin bazı taleplerinin olduğunu belirtti.

Öğrencilerin haklı taleplerini karşılamak, açık ve uzaktan eğitimde Türkiye'nin lider üniversitesi olarak yenilikçi, sürdürülebilir çözümler üretmek için çalıştıklarını bildiren Çomaklı, şunları kaydetti: "Örgün eğitimde zaten kullandığımız ve nitelikli sonuçlar aldığımız Yaz Okulu uygulamasını açıköğretim sistemine uyarlıyoruz. Bu yolla bütünleme taleplerine cevap verdiğimiz gibi başarılı öğrencilerimize de okullarını erken bitirme fırsatı ya da iş yoğunluğu olan öğrencilerimize Yaz Okulu'ndan ders alarak dönem içindeki programlarını hafifletme fırsatı sağlıyoruz. Öğrencilerimizin lehine olacak, onların başarısını yükseltecek, verdiğimiz eğitimin kalitesini artıracak çalışmalar yapmayı sürdüreceğiz. Yaz Okulu uygulamasının öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Yaz Okulu

Yorumlar (1)
vacit büyükyonca 4 yıl önce
yaz okulu çok güzel de her çalışan öğrencileri kendi çalıştığı ilde yapılmalıdır. başka illere sürüklemeye gereği olmamalıdır. ayrıca dört yanlış bir doğru götürmesi konusuna el atılmalıdır. ben dört yanlışımla benim bir doğrumu getiriyor. bu açıköğretim fakültesinin mantıksızlığıdır. bu dört yanlış bir doğruyu getrimesi sistemi kaldırılmalıdır. gereği yapılması için saygılarla.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?