Ankara ve İzmir'de eğitime kar engeli

Ankara'da ve İzmir'in Bergama ilçesinde, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Ankara ve İzmir'de eğitime kar engeli

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İzmir'in Bergama ilçesinde, kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.

Kar yağışı ilçede hayatı olumsuz etkiledi. Madra ve Yuntdağ mahallelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle yollar kapanırken İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bölgede kar temizleme çalışmalarına başladı. Üç ayrı ekip, kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan, öğle saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçedeki ilk ve orta dereceli okulların 21 Ocak Perşembe tatil edildiğini belirtti. Canatan, "Buzlanma ve kar nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa ve mağduriyete sebep olmamak için eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmesini uygun gördük" dedi.

ANKARA'DA DA TATİL VAR

Ankara Valiliği, milli eğitime bağlı ilk, orta ve liseler ile kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent genelinde görülen kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanması muhtemel olumsuzlukları en aza indirmek, öğrenciler için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla bugün milli eğitime bağlı ilk, orta ve liseler ile kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün ara verildi. 

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli kadınlar ile engelli personelin bugün idari izinli sayılacağı da bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 08:10
banner53
YORUM EKLE

banner39