banner39

Atatürk fotoğrafına secde ettiren öğretmen hakkında soruşturma

Küçük yaştaki öğrencileri Atatürk fotoğrafı önünde secde ettiren ve toplumun her kesiminden tepki çeken öğretmen hakkında, MEB tarafından soruşturma başlatıldı.

Eğitim 13.11.2019, 11:44 13.11.2019, 15:53

10 Kasım gösterilerinde kayda geçen görüntülerde çocukların Mustafa Kemal Atatürk posteri önünde secde ettirilmesine her kesimden tepki geldi. Skandal görüntülere inceleme başlatıldı.

Bir okulun 10 Kasım gösterilerinde çekilen görüntüler 'bu kadarına da pes' dedirtti. Rezalet görüntülerde küçücük çocuklar Mustafa Kemal'in posteri önünde secde ettiriliyor.

Skandal görüntüler sosyal medyada yayınlanınca tüm kesimlerden büyük tepki çekti.

Milli Eğitim Bakanlığı, olayla ilgili soruşturma başlattı. Ancak benzeri etkinliğin bir çok okulda yapıldığına dair yeni fotoğraflar ortaya çıkıyor.

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) bir okulda düzenlenen 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma programının sosyal medyaya yansıyan görüntüleriyle ilgili inceleme ve soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Bakanlık, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 81. yılı anma etkinlikleri kapsamında, bir okulda gerçekleştirilen programın sosyal medya üzerinden kamuoyuna yansıyan görüntüleriyle ilgili yazılı açıklama yaptı. 

Açıklamada, "10 Kasım Atatürk'ü anma programını anlamından uzaklaştırarak, pedagojik açıdan kabul edilemez bir algıya sebebiyet veren söz konusu etkinlikle ilgili inceleme/soruşturma başlatılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: AA

Yorumlar (4)
Ali yılmaz 3 yıl önce
Allahın laneti üzerlerine olsun.
Abdullah 3 yıl önce
Derhal açığa alınsın. Geleceğimiz olan çocuklarımız daha fazla bu ilkel insanlarla muhatap olmasın
Kıvanç 3 yıl önce
Açıkca fikrimi yazıyorum. Atatürk bir Ilah değildir. O sadece fani bir insandır. Geldi geçti...Türkiye tarihine adını yazdırdı. Ve her sene anılır. Ama secde etme sadece Allah yapılır. Burası bir Hindu ve ve Budizm devleti değildir burası bir Müslüman Ülkedir. Herkese duyrulur.
ihsan 3 yıl önce
ataput
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?