banner39

Bakan Avcı: Eğitim 13 yılda ikiye katlandı

Milli Eğitim Bakanı Avcı, "Hangi alanı alırsanız alın, hangi göstergeyi alırsanız alın, eğitim son 13 yılda ikiye katlanmıştır; olumlu göstergeler itibarıyla" dedi.

Eğitim 13.02.2015, 17:51 13.02.2015, 17:51
Bakan Avcı: Eğitim 13 yılda ikiye katlandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen AK Parti İl Kadın Kolları 4'üncü Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, son 13 yılda eğitimin ikiye katladığını söyledi.

Eğitime yönelik karalama çalışmaları yapıldığına değinen Avcı, bunun devam edebileceği ve hazırlıklı olmaları gerektiği konusunu yinelemek istediğini belirtti.

Kara propaganda ve dezenformasyonun özellikle yoğunlaştığı, bundan sonra da muhtemelen böyle süreceği alanlardan birinin eğitim olduğuna dikkati çeken Avcı, şunları kaydetti:

"Son dönemde en çok bu alandaki birtakım tezgahların tekerine çomak soktuk. Onun için gün geçmiyor ki malum yayın organlarında, televizyonlarında, gazetelerinde eğitimin çöktüğüne, Milli Eğitim Bakanlığının iflas ettiğine, eğitimin yazboz tahtası haline geldiğine dair pek çok haberler, yorumlar okuyorsunuz, görüyorsunuz. Bunlar sebepsiz değil, sistematik bir kampanya. Herhangi bir vilayetimizde bir okulun penceresinin camı kırık diye haber yapılıyor, arkasından 'Eğitimimiz ne hale geldi', 'Eğitim çöktü', 'Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerine sahip çıkmıyor' vesaire gibi münferit olaylar üzerinden sistematik bir kampanya yürüyor. Oysa rakamlara baktığımız zaman şunu görüyoruz; son 13 yılda eğitimde hangi değişkeni alırsanız alın, ister okul sayısına bakın, ister derslik sayısına bakın, ister eğitim teknolojilerinin eğitime uyarlanmasına bakın, ister öğretmen sayısına bakın, ister öğretmenlerimize yönelik hizmet içi eğitime bakın, ister derslik başına düşen öğrenci sayısına bakın, ister taşımalı eğitim, süt yardımı, burslar, eğitimin bütün göstergelerinde son 13 yılda Cumhuriyet tarihini katlayan hamleler yapılmıştır. Hangi alanı alırsanız alın, hangi göstergeyi alırsanız alın, eğitim son 13 yılda ikiye katlanmıştır; olumlu göstergeler itibarıyla. Bunu da bildikleri için özellikle burada bu kara propagandayı yürütmeye çalışıyorlar."

banner53
Yorumlar (0)
35
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?