banner39

Barikatlar nedeniyle ertelenen TEOG bugün yapıldı

Hendek ve barikat operasyonları nedeniyle sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı Nusaybin'de üç kez ertelenen TEOG sınavları bugün yapıldı

Eğitim 07.01.2016, 15:01 07.01.2016, 15:01
Barikatlar nedeniyle ertelenen TEOG bugün yapıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde sokağa çıkma yasakları ve çatışmalı ortam nedeniyle 3 kez ertelenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı bugün yapıldı.

Nusaybin'da sokağa çıkma yasakları nedeniyle 3 kez ertelenen TEOG sınavı, bugün yapıldı. Sık sık çatışmaların olduğu Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir ile Dicle Mahallesi'nde bulunan 1'i özel olmak üzere toplam 6 okuldaki 2 bin 530 öğrenci bugün ilçe merkezinde bulunan okullara minibüslerle taşınarak sınava girdi.

Sınava giren öğrencilerin çoğu, sokağa çıkma yasakları sırasında çıkan çatışmaların psikolojisi, elektrik ve su şebekelerinin kesik olması nedeniyle sınava hazırlanamadıklarını söyledi.

1 saat sonra verilen arada konuşan öğrenciler, soruların kolay olduğunu ve soruların büyük bölümünü doğru yanıtladıklarına inandıklarını anlattı. Bazı öğrenciler de hazırlanamadıkları için sorulara doğru cevap veremediklerini dile getirdi.

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?