banner39

Boğaziçi Üniversitesi eğitime 2 hafta ara verdi

Boğaziçi Üniversitesi, koronavirüsden dolayı eğitime 2 hafta ara verdiğini duyurdu

Eğitim 11.03.2020, 16:52 11.03.2020, 17:02
Boğaziçi Üniversitesi eğitime 2 hafta ara verdi

 Boğaziçi Üniversitesi, koronavirüs nedeniyle eğitime 2 hafta ara verildiğini açıkladı. Tatil kararı alan ilk devlet üniversitesi.

Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının tespit edilmesinin ardından alınan önlemler artırıldı. Kadir Has ve Bahçeşehir üniversitelerinin ardından Boğaziçi Üniversitesi de tatil kararı aldığını duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de ilk koronavirüs vakasını bildirmesinin ardından eğitim kurumları da önlemlerini artırdı.

Kadir Has Üniversitesi bahar tatilini öne çekti, Bahçeşehir Üniversitesi ise eğitimlerine online olarak devam etme kararı aldı.

Boğaziçi Üniversitesi de 20-26 Nisan tarihleri arasında planlanmış olan bahar tatilini, koronavirüs nedeniyle 16-29 Mart tarihleri arasına alındığını bildirdi.

Boğaziçi Üniversitesi, Senato ve Üniversite Yönetim Kurulu’nun ortak kararı ile koronavirüs önlemleri çerçevesinde 20-26 Nisan tarihleri arasında planlanmış olan bahar tatilini, 16-29 Mart tarihleri arasına alındığını bildirdi. Öte yandan Senato’nun, akademik takvimde yapılacak değişiklikler üzerinde çalışmakta olduğu kaydedildi.

Kaynak: Karar

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?