banner15

Bu yaz çocuklara ve gençlere yönelik etkinlikler düzenleyen 30 kurum

Yaz dönemi çocuklar ve gençler için tatil olmasının yanısıra çeşitli dini, kültürel, sportif etkinliklere düzenli katılımlarıyla dolu dolu geçirebilecekleri bir dönemi de imliyor. Peki hangi kurumlar çocuklara ve gençlere yönelik hangi faaliyetleri, kampları düzenliyor?

Bu yaz çocuklara ve gençlere yönelik etkinlikler düzenleyen 30 kurum

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yaz dönemi çocuklar ve gençler için tatil olmasının yanısıra çeşitli dini, kültürel, sportif etkinliklere düzenli katılımlarıyla dolu dolu geçirebilecekleri bir dönemi de imliyor. Peki hangi kurumlar çocuklara ve gençlere yönelik hangi faaliyetleri, kampları düzenliyor? Dünya Bizim sitesi, 30 STK'nın internet sitelerini ve twitter adreslerini taradı ve kayıtları devam eden faaliyetleri bu haberde derledi.

Bu kurumların yanında Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ( http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/Index.aspx ) ve İBB gibi çeşitli il ve ilçe belediyelerinin de ( https://izcilik.ibb.istanbul/ ) yaz kampları düzenlediğini hatırlatalım.

Diyanet İşleri Başkanlığı:

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca il müftülükleri tarafından düzenlenen Yaz Kur’an Kurslarında eğitim-öğretim 25 Haziran 2018 Pazartesi günü başlayacak. Müftülükler, kursların başladığı ilk gün din hizmetleri personelinin, öğrencilerin, velilerin ve halkın katılımıyla “Yaz Kur’an Kursları Açılış Programı” yapacak.

Yaz Kur’an Kurslarında Başkanlıkça hazırlanan “Yaz Kur’an Kursları Öğretim Programları” uygulanacak. Bu yıl Yaz Kur’an Kursları 8 hafta olarak düzenleneceğinden 9 haftalık Yaz Kur’an Kursları Öğretim Programı 8 haftada yoğunlaştırılmış olarak işlenecek.

Müftülüklerce Yaz Kur’an Kursundaki kız ve erkek öğrenciler arasında ayrı ayrı “Yaz Kur’an Kursları Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler Yarışması” da düzenlenecek.

Detaylar: https://www.dinihaber.com/diyanet-haber/2018-yili-yaz-kuran-kurslari-uygulama-esaslari-h133770.html

Anadolu Gençlik Derneği (AGD):

AGD, 25 Haziran-18 Ağustos tarihleri arasında temsilciliklerinde Yaz Etkinlikleri adı altında etkinlikler gerçekleştirecek. Okuma grupları, İlmihal, Kur’an, Hadis, tiyatro ve yarışmalar gibi çeşitli etkinliklerin düzenleneceği programlar hakkında detaylı bilgi: http://agd.org.tr/index.php

 

Anadolu Platformu:

Anadolu Platformu’na üye vakıf ve dernekler, düzenledikleri Yaz Okulu programlarıyla çocukların Kur’an ile tanışmalarını ve temel dini bilgileri eğlenerek öğrenmelerini amaçlıyor.

Türkiye genelinde ilk ve ortaokul düzeyindeki öğrencilere yönelik Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, İlmihal, Siyer, Adab-ı Muaşeret, Sosyal ve Kültürel Etkinlikler gibi çok sayıda faaliyeti bünyesinde barındıran Yaz Okulu programlarında çocuklar hem eğlenip hem de öğrenerek geleceğe hazırlanacak.

Detaylı bilgi: https://www.anadoluplatformu.org.tr/2018/06/18/cocuklarimizi-gelecege-hazirliyoruz/

 

Enderun Sevgi Dostluk ve Yardım Derneği:

Enderun Derneği, Ankara'da 25 Haziran-20 Temmuz tarihlerinde ilkokul 3. sınıftan lise son sınıfa kadar yaş aralığındaki çocuk ve gençlere yönelik yaz tatili etkinlikleri düzenleyecek.

 

Fatih Gençlik Vakfı:

Fatih Gençlik Vakfı’nın liseli öğrencilere yönelik olarak düzenlediği yaz okulu programı 9 Temmuz 2018’de başlıyor. Bir aylık bir kamp döneminde, kampa katılan öğrenciler Kuran ve Siyer dersleri görecek, temel dini bilgilerini geliştirecek, Matematik ve Türkçe dersleri ile okul dönemine hazırlanacak. Kampta sinevizyon gösterileri, doğa gezisi ve spor aktiviteleri de düzenlenecek.

11 – 30 Haziran 2018 tarihleri arasında başvuruları alınacak yaz okulu programı 9 Temmuz – 4 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Fatih Gençlik Vakfı Ömer Öztürk Öğrenci Yurdu’nda gerçekleştirilecek ve yatılı olarak düzenlenecek program ücretsiz.

Detaylar: http://www.fgv.org.tr/liseliler-icin-yaz-okulu-programi-basliyor/

 

İnsan ve Medeniyet Hareketi:

İnsan ve Medeniyet Hareketine bağlı kurumların düzenlediği yaz okullarına kayıtlar başladı.
 
Adresinize en yakın kurumumuzla irtibata geçerek yaz okuluna kayıt yaptırabilirsiniz: http://imh.org.tr/?sa=duyurular&id=410#navtop

 

Konya Büyükşehir Belediyesi & Konya Müftülüğü:

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya İl Müftülüğü, milli ve manevi değerlere bağlılığın artırılması ile çocuklara güzel hasletler kazandırılması amacıyla 7-14 yaş aralığındaki kız/erkek çocuklara yönelik örnek bir projeyi başlatıyor: “Güle Oynaya Camiye Gel”

Projeye göre, 7-14 yaş aralığındaki kız-erkek çocuklar 18-25 Haziran tarihleri arasında nüfus cüzdan fotokopileriyle birlikte mahalle camilerine giderek kayıt olacaklar. Hocalar kayıtlarını yapacaklar, sonra kayıtlar toplanacak ve sayı belirlenecek. 1 Temmuz itibariyle de süreç başlamış olacak. 30 Ağustos’ta tamamlanacak projede 40 gün sabah namazına gidecek çocuklar için cami hocaları kayıt tutacak.

Detaylar: https://konya.diyanet.gov.tr/Sayfalar/contentdetail.aspx?ContentId=947&MenuCategory=Kurumsal

 

ÖNDER:

ÖNDER Akademi, Usturlab ve ÖNDER işbirliğiyle 2-27 Temmuz arasında Yaz Okulu programı gerçekleştirilecek. Bilim, sanat ve teknoloji içerikli yaz okulu için ayrıntılı bilgi ve kayıt: usturlab.com.tr

 

Siyer Vakfı:

Siyer Vakfı, düzenlemiş olduğu Çağın Mus’abları Yaz Eğitim Programı ile gençlere yaz dönemlerini değerlendirme imkânı sunuyor.

Vakıf, lise seviyesinde erkek talebelerin kabul edileceği programlara katılacak gençlere yaz boyunca Kur’an-ı Kerim, Siyer, Hadis, Bilinç ve Kitap Tahlili gibi çeşitli alanlarda programlar yapacak.

Vakıf ayrıca üniversiteliler için de kamplar düzenliyor.

Detaylı bilgi: http://www.siyervakfi.org/

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA):

TÜGVA Ortaokul Yaz Okulunda yapılacak olan etkinliklerle çocuklarımız; temel dini bilgileri öğrenip, Peygamber Efendimiz ’in (s.a.v.) hayatından beslenecek, Esma-ül Hüsna Ezberleri yapacak, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyacak, Bilgi Yarışmalarında hediyeler kazanacak, spor faaliyetleri ile zinde kalacak, gezi faaliyetleri ile kültürel bilinç kazanacak, zeka ve akıl oyunları oynayacak ve kitap okuma saatinde bilgi birikimlerini artıracaklardır. Kısacası çocuklarımız TÜGVA Yaz Okulunda, hem öğrenecekleri hem de eğlenecekleri bir ortama sahip olacaktır.

Toplamda 6 hafta sürecek TÜGVA Yaz Okulu’na katılım ücretsizdir.

Başvurular 23 Nisan-30 Haziran 2018 arasında online olarak yapılacak veya il ve ilçe temsilciliklerimize müracaat edilecek.

Detaylar: http://tugva.org/tugva-ortaokul-yaz-okulu/

KaynakDünya Bizim

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 17:56
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48