Çocuklar için YazınSanat kursları başlıyor

Zeytinburnu Belediyesi’nin çocuklar için düzenlediği Yazınsanat Kursları kayıtları başlıyor.

Eğitim 06.06.2011, 13:33 06.06.2011, 13:47
Çocuklar için YazınSanat kursları başlıyor

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Zeytinburnu Belediyesi’nin 2009 yılında başlattığı ve bu yıl 15 branşta düzenlenecek olan Yazınsanat Kursları için kayıtlar başlıyor. 8-15 yaş grubu ilköğretim okulu öğrencilerini kapsayan kursa katılmak isteyenler, müracaatlarını 20 Haziran’a kadar Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezindeki kayıt bürolarına yaptırabilecekler.

İstanbul’daki hemen her ilçe belediyesinde çocuklara yönelik yaz etkinlikleri genellikle spor faaliyetleri üzerine yoğunlaşırken, sosyal ve kültürel etkinlikler konusuna farklı bir perspektiften bakan Zeytinburnu Belediyesi, YazınSanat kurslarıyla çocukların yeteneklerini keşfedebilmeleri için geleceğin sanatçı adaylarına özel imkânlar ve farklı seçenekler sunmayı hedefliyor.

Bağlama, diksiyon, ebru, fotoğraf, geleneksel çocuk oyunları atölyesi, gitar, halk oyunları, keman, kukla, pastel boya, piyano, temel resim (karakalem), tiyatro, GSH resim ve GSH tiyatro olmak üzere 15 branşta gerçekleştirilecek kurslara, Zeytinburnu’nda ikamet eden 8-15 yaş arası çocuklar katılabiliyor. Kurslara katılmak için gençlerin 20 Haziran’a kadar ZKSM’deki kayıt bürolarına kimlikleri ile müracaat etmeleri yeterli olacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?