banner39

Dershaneciler MEB heyetini dinlemedi

MEB'in dershanecilerle yaptığı istişare toplantılarının Samsun ayağında protesto yaşandı. Dershaneciler toplantı salonunu terk ederek MEB'i protesto etti

Eğitim 25.11.2013, 17:31 25.11.2013, 17:31
Dershaneciler MEB heyetini dinlemedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yetkililerinin dershane temsilcileri ile Samsun’da yaptığı istişare toplantısını dershaneciler terketti.

Eğitimciler, toplantıyı 'dershanelerin dönüşümünü kabul ettirmek amaçlı' olduğu gerekçesiyle protesto etti. Özel Dershaneler Birliği Derneği (ÖZ-DE-BİR) Samsun Temsilcisi Hatice Gök, "Biz burada dershane ile ilgili bir şey tartışmıyoruz. 'Biz sizi dönüştüreceğiz, sadece dönüşümün koşullarını kabul edin’ denildi. Bizim dershanelerimizin özel okula dönüşecek durumu yok." dedi.

Protestonun ardından salon dışında toplanan dershaneciler basın toplantısı düzenledi. Dershaneciler adına konuşan Özel Dershaneler Birliği Derneği (ÖZ-DE-BİR) Samsun İl Temsilcisi Hatice Gök şöyle dedi: "Biz kapandığımız zaman ne olacak, evler de özel ders verilecek. İşte merdiven altı dediğimiz dershanecilik gelişecek. Hepimizin devlete çok ciddi katkıları var. Her ay bir sürü insanın sigortasını ve katma değer vergisini veriyoruz. Yasal çalışan kurumlarız, suç mu işledi? Yasalara aykırı bir şey mi yaptık? Bizi kapatıyorlar. Aslında biz bunların cevabını öğrenmek için bugün buraya geldik ama bize içeride söylenen; ‘Biz burada dershane ile ilgili bir şey tartışmıyoruz. Biz sizi dönüştüreceğiz, sadece dönüşümün koşullarını kabul edin’ denildi. Bu nedenle de hiçbir dershanenin özel okula dönüşecek durumu yok." diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?