Dokuz ilde eğitime kar engeli

Bayburt, Kars, Erzincan, Muş, Ağrı, Sivas, Ordu, Ardahan ve Tunceli'nin bazı bölgelerindeki okullarda eğitim, yarıyıl tatilinin ardından, kar yağışı nedeniyle bir gün gecikmeli başlayacak.

Dokuz ilde eğitime kar engeli

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bayburt, Kars, Erzincan, Muş, Ağrı ve Sivas'ta okullarda eğitim, yarıyıl tatilinin ardından, kar yağışı nedeniyle bir gün gecikmeli başlayacak.

Bayburt Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda yarın eğitim yapılmayacağını belirtti.

Öte yandan Çağlayan, tüm kurumlardaki engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağını kaydetti.

Ordu

Ordu'nun Mesudiye ilçesindeki tüm okullarda eğitim, kar yağışı nedeniyle bir gün gecikmeli başlayacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava şartları sonucu Mesudiye'deki okullarda yarın eğitim yapılamayacağını söyledi.

İlçedeki öğrencilerin, yarıyıl tatilinin ardından eğitime bir gün gecikmeli başlayacağını belirten Karataş, "Bölgede kar yağışı devam ediyor. Kar, özellikle yüksek rakımlı ilçelerimizde etkisini göstermeye başladı. Mesudiye dışında başka ilçelerde okulların tatil olup olmayacağına, yarın sabah karar verilecek" dedi.

Kars

Kars genelinde, yoğun kar yağışı dolayısıyla sömestir tatili sömestir tatilinin ardından eğitim öğretime 1 gün gecikmeli başlanacak. Ayrıca, olumsuz hava koşulları nedeniyle engelli ve hamile memurlar da yarın idari izinli sayılacak.

Ağrı

Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Ağrı merkez ve ilçelerinde 8 Şubat Pazartesi günü tüm okulların tatil edildiği bildirildi.

Erzincan

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, etkili kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Çayırlı, Otlukbeli ve Tercan ilçeleri ile bağlı yerleşimlerinde tüm okullarda eğitime 8 Şubat Pazartesi ara verildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Refahiye ilçesinde ise taşımalı sistem kapsamındaki öğrenciler için aynı gün eğitime ara verildiği ifade edildi. 

Muş

Muş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, yaptığı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim veren okullarla yolu yağış nedeniyle kapalı olan köy okullarında eğitime ara verildiğini bildirdi.

Yarı yıl tatilinin ardından 8 Şubat günü yoğun kar nedeniyle belirtilen okullarda eğitime bir gün ara verildiğini aktaran Arslan, "Muş il merkezi ve ilçe merkezlerinde eğitime devam edilecek. Sadece il geneli yolu kapalı köy ve beldelerle taşımalı eğitime bir gün ara verilmiştir" dedi.

Sivas

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

Yıldızeli Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede etkili olan kar yağışı, tipi,  buzlanma nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda 08 Şubat Pazartesi eğitime ara verildiği belirtildi.

İlçede kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de aynı gün izinli sayılacağı ifade edildi.  

Öte yandan, Ulaş ilçesinde de taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için de yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

Ulaş Milli Eğitim Müdürü Cemil Aslan, aşırı tipi ve buzlanma nedeniyle taşımalı sistem kapsamında ve birleştirilmiş sınıflı ilkokullardaki öğrenciler için eğitime yarın ara verildiğini söyledi.

Daha önce de Sivas'ın Altınyayla ve Gölova ilçe merkezleri ve köylerindeki tüm okullar ile Kangal ilçesinde taşımalı sistem kapsamındaki öğrenciler için eğitime ara verilmişti.

Ardahan ve Tunceli

Ardahan'ın Göle ve Tunceli'nin Ovacık ilçesinde de yoğun kar yağışı dolayısıyla 8 Şubat Pazartesi günü tüm okullar tatil edildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2016, 07:46
banner53
YORUM EKLE

banner39