banner39

Eğitimdeki gelişmeler ve kültürel paylaşım semineri

Eğitimdeki Gelişmeler ve Kültürel Paylaşım Seminerine 20 ülkeden 125 akademisyen ve eğitimci katılıyor.

Eğitim 12.07.2011, 13:29 12.07.2011, 13:57
Eğitimdeki gelişmeler ve kültürel paylaşım semineri

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı Yurtdışı Eğitim Öğretim Genel Müdürlüğü,  Hizmet içi Eğitim Daire Başkanlığı ve TİKA işbirliğinde gerçekleştirilen, Eğitimdeki Gelişmeler ve Kültürel Paylaşım Semineri İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevinde başladı.

Eğitimdeki Gelişmeler ve  Kültürel Paylaşım Semineri’ne katılan eğitimciler 14 gün süreyle İstanbul’da eğitim seminerlerine katılarak paylaşımlarda bulunacaklar. Eğitimciler seminer süresince İstanbul`un tarihi ve turistik mekânlarını da gezme imkânı bulacaklar.

Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız`ın ev sahipliğinde, Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevinde başlayan program 24 Temmuza kadar devam edecek. İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, 20 ülkeden 125 akademisyen ve eğitimcinin katıldığı programın açılış konuşmasında, içerik itibariyle farklı dillerden gelen akraba toplulukların bir paylaşımı söz konusu olacağını ve bu paylaşımların, tarafların kendilerini geliştirmeleri adına önemli bir fırsat olacağını belirtti. Ayrıca İstanbul`un tarihiyle, kültürü ile tanıtacak ve bıraktığı tat ile tekrar İstanbul`a gelmelerini sağlayacak gezilerin olacağını ifade eden Yıldız, seminer süresince eğitim adına paylaşımlarda bulunacağını da hatırlatarak çalışmanın verimli geçmesi adına başarı dilekleri ile konuşmasını tamamladı.

Ardından Misafir topluluklar adına Azerbaycan Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Asgar Quliyev Qadiroğlu yaptığı konuşmasında bu tür paylaşımlar ile kültürel olarak daha da yakınlaşmanın sağlandığını söyleyerek duyduğu memnuniyeti ifade etti.

İstanbul Vali Yardımcısı Harun Kaya, sizleri 8000 yıllık geçmişe sahip ve 3 büyük imparatorluğa başkentlik yapmış İstanbul`da ağırlamak bizim için büyük bir zevk diyerek başladığı konuşmasına kültürel manada da belli bir birikimi ve zenginliği ifade eden İstanbul`un bu ev sahipliği bu yönü ile de anlam taşıyor diyerek devam etti. Ülkeler kendi gelecekleri olan çocuklarını eğitim dediğimiz bu çatı altında şekillendiriyor ve yön veriyor diyen Kaya, Seminerin tüm katılımcılar adına verimli olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?