banner39

Erdoğan: Kimse kimsenin özgürlüğünü sınırlandıramaz

Başbakan Erdoğan, bugün dağıtımı yapılacak 100 bin tabletin dağıtım töreninde konuşuyor. Erdoğan, konuşmasına Türk eğitim tarihinde yeni döneme şahitlik ettiklerini söyleyerek başladı.

Eğitim 17.02.2014, 13:56 17.02.2014, 14:41
Erdoğan: Kimse kimsenin özgürlüğünü sınırlandıramaz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, "İnterneti, teknolojiyi bu kadar yaygınlaştırırken birtakım tedbirleri de alıyoruz. Hiç kimsenin özgürlüğünü sınırlandırmıyoruz'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitimde FATİH projesi kapsamında tablet dağıtım törenine katıldı.

Törende konuşan Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi: "İnterneti, teknolojiyi bu kadar yaygınlaştırırken birtakım tedbirleri de alıyoruz. Hiç kimsenin özgürlüğünü sınırlandırmıyoruz. Tam tersine göreve geldiğimizde 20 bin internet kullanılırken, şimdi 34 milyon internet kullanılıyor. Çocuklarımızı, art niyetli dolandırıcılardan, şantajcılardan korumaya çalışıyoruz.

Devlet içinde devleti kabul etmemiz asla mümkün değildir. Dört konuda operasyon yaptırmayız. Bunlar tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlettir. Bizde ne siyahın beyaza, ne beyazın siyaha üstünlüğü yoktur. Dili, mezhebi,kültürü ayrı diye farklılaştırmayacaksınız.

BİLGİSAYARIN ESİRİ OLMAYIN

Bugün öğrencilere 81 ilde 100 bin tablet bilgisayarın dağıtılacağını söyleyen Başbakan Erdoğan, "Bilgisayarın esiri olmayın, bilgisayar sizin esiriniz olsun. Bilgisayarı ve televizyonu gerektiği kadar kullanın" diye konuştu.

ÇOCUKLARIMIZI KORUMAYA ÇALIŞIYORUZ

Türkiye'de 34 milyon internet kullanıcısı olduğunu belirten Erdoğan,  "İnterneti, teknolojiyi bu kadar yaygınlaştırırken birtakım tedbirleri de alıyoruz. Hiç kimsenin özgürlüğünü sınırlandırmıyoruz. Çocuklarımızı, art niyetli dolandırıcılardan, şantajcılardan korumaya çalışıyoruz" dedi.

Başbakan Erdoğan şöyle konuştu: "Özgürlükleri sınırlamadan, kısıtlamadan, ama tehditlere de boyun eğmeden, tehlikeleri görmezden gelmeden düzenlemeleri yapacağız. Teknolojinin kölesi olan değil teknolojiye hükmeden, yön veren nesillere Türkiye'yi emanet edeceğiz."

Türkçeye en uygun klavye F klavye

Başbakan Erdoğan, "Güzel Türkçemize en uygun klavye F klavyedir. Biz tabletlerimizi F klavye olarak hazırlıyoruz" diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?