banner15

Fatih Üniversitesi Eğitim Fakültesi açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ihtiyaç duyduğu alanlarda öğretmen yetiştirecek olan Fatih Üniversitesi Eğitim Fakültesi ilk öğrencilerini bu yıl aldı.

Fatih Üniversitesi Eğitim Fakültesi açıldı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fatih Üniversitesi Eğitim Fakültesi ilk öğrencilerini bu yıl aldı. Büyükçekmece kampüsünde gerçekleşen açılış programı, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın "21. Yüzyılda Öğretmen Yeterlilikleri" konulu ilk dersi ile başladı. Eğitim Fakültesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ihtiyaç duyduğu alanlarda öğretmen yetiştirecek.

Fatih Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fahrettin Gücin’in açılış konuşması ile başlayan programda İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız,  "21. Yüzyılda Öğretmen Yeterlilikleri" konulu ilk dersi verdi.

Eğitim fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fahrettin Gücin açılış konuşmasında, eğitim fakültelerinin öneminden bahsederek, öğretmen yetiştirmek amacı ile eğitim vereceklerini belirtti. İyi bir ülkenin iyi bireylere bağlı olarak geliştiğini; iyi bireylerin yetişmesinde de öğretmenlik ve eğitim fakültelerinin önemli bir noktada olduğunu vurguladı. Gücin,konuşmasında eğitimin süresi kadar, önemli üzerinde durulması gereken, eğitimin içeriğidir, özgürce düşünebilen, sorgulayabilen, eleştirel bir bakış açısına ulaşmış, kendi kararlarının kendisi veren, bağımsız, üretken, yaratıcı bireyler yetiştirebilmek eğitimin içeriğiyle doğrudan ilişkilidir, Fatih Üniversitesi de bu nitelikte bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2010, 09:44
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48