Göstericilere SBS ve PYBS çağrısı

Milli Eğitim Bakanlığı, bugün SBS, pazar günü ise PYBS'nin yapılacağı hatırlatılarak, gösterilere katılanlara "hassasiyet" çağrısı yaptı.

Göstericilere SBS ve PYBS çağrısı

Dünya Bülteni / Haber Merfkezi

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bugün bir milyonu aşkın öğrencinin gireceği 8. sınıf SBS, pazar günü ise dokuz yüz bine yakın öğrencinin gireceği PYBS'nin gerçekleştirileceği anımsatıldı.

Öğrencilerin ve ailelerinin bu önemli günleri huzur ve sükunet içinde geçirebilmeleri için gerekli tüm tedbirlerin başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm bakanlıklar ve kamu kurumları tarafından alındığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ancak ülkemizin son günlerde içinde bulunduğu durum açısından bazı hususların kamuoyuna tekrar hatırlatılması ihtiyacı hissedilmiştir. Demokratik hak ve özgürlükler kullanılırken esas olan başkalarının temel hak ve hürriyetlerinin gözetilmesidir. Bu çerçevede gösterilere katılan, destek veren ve bu yolla kamu düzenini aksatan kişi ve grupların sınava girecek öğrencilerin geleceklerini düşünerek gerekli hassasiyeti göstermeleri hem demokratik hukuk devletinin hem de toplumsal dayanışmanın bir gereğidir. Bu vesileyle belirtmek isteriz ki özellikle sınav günü ve saatinde genel hayatın olumsuz şekilde etkilenmemesi, trafik aksamalarının yaşanmaması, okul çevrelerinde sınavın huzurunu ve öğrencilerin motivasyonlarını bozacak davranışlardan kaçınılması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi bir vatandaşlık ödevidir. Ayrıca öğrencilerin girecekleri sınavlara yeterli ölçüde dinlenerek zinde bir şekilde hazırlanabilmeleri için cuma ve cumartesi gecelerinde de aynı duyarlılığın gösterilmesi büyük bir önem taşımaktadır. "

 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2013, 07:36
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35