banner15

İLKE Derneği'nden bir yenilik

Milli Eğitim Bakanı İLKE Derneği 'Geleceğin Eğitimi Raporu'nu açıklayacak

İLKE Derneği'nden bir yenilik

İLKE İlim Kültür Eğitim Derneği 'Geleceğin Türkiyesi' adıyla gerçekleştirilecek projede eğitimden yükseköğretime, sivil toplumdan dış politikaya, siyasetten yönetime kadar birçok alanda alanında uzman kişilere gelecek vizyonu çizen ve çözüm öneren raporlar hazırlatılıyor. Proje, 1 Ekim 2018’de Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un da katıldığı bir törenle kamuoyuna tanıtılacak.

Geleceğin Türkiyesi Projesi çerçevesinde hazırlanan ilk rapor Türkiye’nin Geleceği: Geleceğin Eğitimi başlığını taşıyor. Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi ve İLKE Yürütme Kurulu Üyesi Dr. Yusuf Alpaydın'ın hazırladığı raporda Türkiye'nin en önemli sorunu olarak kabul edilen ve tam anlamıyla bir bilmece haline gelen eğitim meselesi uygulanabilir çözüm önerileri ile birlikte ele alınıyor.

Geleceğin Türkiyesi Projesi, 1 Ekim 2018’de Şişli Grand Cevahir Otel’de düzenlenecek bir programla tanıtılacak. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un da iştirak edip bir konuşma yapacağı tanıtım toplantısında ayrıca projenin ilk raporu olan Geleceğin Türkiyesinde Eğitim de kamuoyuna açıklanacak ve müzakere edilecek. Bakan Selçuk’un konuşmasında eğitim sistemi ve bu alandaki sorunların çözümüne dair önemli açıklamalar yapması bekleniyor.

Program 

Tarih: 1 Ekim 2018 | 10:00 | Grand Cevahir Otel | Şişli İstanbul
İletişim: Hamit Kardaş | 0216 532 6370
bilgi@ilke.org.tr | www.ilke.org.tr

 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 17:45
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48