banner39

İstanbul'da öğrencilere bir imkân daha

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Turkuazoo işbirliğiyle gerçekleştirilen protokol ile 5600 öğrenci dev akvaryumu bedava gezebilecek.

Eğitim 04.03.2011, 20:40 04.03.2011, 20:40
İstanbul'da öğrencilere bir imkân daha

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Turkuazoo işbirliği ile gerçekleştirilen protokol ile İstanbul’un dezavantajlı bölgelerinden 5600 öğrenci dev akvaryumu bedava gezebilecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ve Turkuazoo Genel Müdürü Predrag Curcic`in imzaladığı protokol ile hayata geçen proje kapsamında öğrencilerin ücretsiz olarak akvaryumu gezmelerine imkân sağlanacak.

Turkuazoo Sualtı Dünyası"nda yapılan protokol imza töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, eğitim formatı ve sosyal etkinlik kapsamında bu projeyi geliştirdiklerini söyledi. Birçok öğrenci ve velinin akvaryumu ziyaret ettiğini ifade eden Yıldız, imzalanan protokol ile akvaryumu ziyaret edemeyecek, dezavantajlı kesimlere fırsat sunduklarını ifade etti.

Yıldız, "Öğrenciler arasında Yetiştirici Sınıf Öğretim Programı kapsamında, zorunlu eğitim çağında olup, çeşitli sebeplerle öğrenimlerini zamanında yapamamış çocuklar da bulunuyor. Bu çocukların, eğitim öğretim sürecine kazandırılması için yeni adımlar atılması gerekiyor. Bu sözleşme de bu kapsamda yapılıyor" diye konuştu. Çocuklarda çevre bilincinin oluşturmasını hedeflediklerini anlatan Yıldız, bu akvaryumu daha çok çocuğun ziyaret etmesi gerektiğini dile getirdi.

Dev akvaryumun Genel Müdürü Predrag Curcic de 2009 yılında kapılarını açan akvaryumu bugüne kadar bir milyon kişinin ziyaret ettiğini ifade ederek, çocuklara su altını tanıtmayı ve çevre bilincini oluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Curcic, akvaryumun, son 15 aydır birçok sosyal sorumluluk projesine ev sahipliği yaptığına işaret ederek, "Bugün imzalayacağımız protokolle, İstanbul`daki 5 bin 600 öğrenciye kapılarımızı ücretsiz açacağız. Bu yıl akvaryuma, 20 yeni akvaryum da eklenecek. Umarım ki Turkuazoo daha güzel hale gelecek" dedi.

Öğrencilerin dev akvaryumu mart ve nisan aylarının her pazartesi günü saat 10.00 ile 13.00’de, salı günleri saat 13.00`de; YSÖP öğrencilerinin de mayıs ayının her pazartesi günü saat 10.00’da ziyaret edebilecekleri bildirildi.

 

 

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?