banner39

LYS'ye saatler kala adaylara önemli uyarılar

LYS maratonunun son iki aşaması bu hafta sonu yapılıyor. Tıp, Diş Hekimliği, Mühendislik, Hukuk ve Psikoloji gibi alanları düşünen öğrenciler için bu sınavlar kritik önemde

Eğitim 20.06.2014, 17:58 20.06.2014, 18:07
LYS'ye saatler kala adaylara önemli uyarılar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Lisans Yerleştirme Sınavı'nın (LYS) son aşaması bu hafta sonu... Üniversite adayları 21 Haziran Cumartesi Fen Bilimleri (LYS-2), 22 Haziran pazar da Edebiyat-Coğrafya (LYS-3) sınavına girecek. Uzmanlar, Tıp, Diş Hekimliği, Mühendislik, Hukuk ve Psikoloji gibi alanları düşünen öğrenciler için bu sınavların kritik önemde olduğunu belirterek, sınavlara saatler kala adaylara son uyarılarını şöyle sıraladılar:

Bu saatten sonra kesinlikle konulara ya da sorulara bakmayın.

Beslenmenize ve uykunuza özen gösterin. Bünyenizin alışık olmadığı yiyecekleri yemeyin.

Bedeni aşırı derecede yoracak spor ve benzeri faaliyetlerden kesinlikle uzak durun.Televizyon izleme, internette zaman geçirme, müzik dinleme, arkadaşlarla vakit geçirme gibi etkinliklere ayrılan süreyi biraz azaltın.

Sınavların en büyük üç düşmanı; telaş, heyecan ve dikkatsizliktir. Bunları olabildiğince yenmeye çalışın. Kendinizi her zamankinden daha güçlü hissetmelisiniz. Çalıştınız, kazanacaksınız.

LYS 2014 SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK ?

LYS sorularının 20'si 22 haziran'da açıklanacak. Sonuçların da 28 Haziran'da duyurulması bekleniyor. Tercihlerin ise 1-18 Temmuz tarihlerinde yapılacağı belirtiliyor. Üniversite kayıtları 1-5 Eylül'de gerçekleşecek. Ek Yerleştirme tercihleri ise 15-19 Eylül'de yapılacak. Sonuçlar 25 Eylül'de açıklanacak. Kesin kayıtlar ise 29-Eylül-3 Ekim tarihlerinde yapılacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?