banner15

MEB teşvik sonuçları açıklandı! E-Okul Tercih nasıl yapılacak?

Özel okul devlet desteği olarak bilinen teşvik başvurusu sonuçları 7 Eylül Cuma günü MEB tarafından açıklandı. Teşvik sonuçlarının açıklanmasından sonra  öğrenci velileri, E-okul aracılığıyla 15 okul seçimlerini yapabilecekler. Bu aşamadan sonra yerleştirme sonuçlarına odaklanan öğrenciler ek yerleştirme süresini bekleyecek. MEB teşvik tercihleri ​​E-Okul aracılığıyla nasıl alınacaktır? İşte detaylar

MEB teşvik sonuçları açıklandı! E-Okul Tercih nasıl yapılacak?

Özel okullara yönelik teşvik sonuçları, başvurular.meb.gov.tr adresinde velilerin hizmetine açıldı. Teşvik desteğine hak kazanan öğrenciler için tercih dönemi e okul üzerinden 7 Eylül son başvuru ise 14 Eylül olak ilan edildi. E-Okul özel okul teşvik tercihleri nasıl yapılacak ve süreç nasıl işleyecek? İşte bu konu hakkında bazı bilgiler

TERCİH DÖNEMİ E-OKUL ÜZERİNDEN BAŞLADI

Teşvik başvurusu kapsamında eğitim ve öğretim desteği almaya hak kazanan öğrencilerin velileri, 7-14 Eylül tarihleri arasında e-Okul üzerinden 15 okula kadar tercihi yapabileceklerdir.

TERCİH İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

TERCİH İŞLEMLERİNİ E-OKUL ÜZERİNDEN YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

E Okul, öğrenci giriş ekranı ve teşvik sürecini destekleyecektir. Bu ekranda tercih işlemleri yapılırken, detaylar öğrenci giriş ekranından görüntülenebilecek.

Teşvik sürecine başlayan öğrenci ve veliler, E-Okul üzerinden detayları görüntüleyebilecek. Öğrencilerin yerleştirme sonuçları MEB'in internet adresinden açıklanacak.  

EK YERLEŞTİRMEDE YENİDEN TERCİH YAPILMAYACAK

Yerleştirme sonucunda bir özel okula kaydolmaya hak kazanan öğrenciler Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün internet sayfasında ilan edilecek. Eğer tercihlere rağmen yerleşme durumu olmazsa, ek yerleştirme döneminde, önceki tercihlere göre yeniden yerleştirme değerlendirmesi yapılacak.

TERCİH EDİLEBİLECEK OKULLARIN LİSTESİ 'BAŞVURULAR' SAYFASINDA

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eğitim ve Öğretim Desteği adı altında açtığı sayfadan tercih edilebilecek olan okulları öğrenecek olan vatandaşlar, buna göre tercihlerine yön verecek. Kurum detayları, il, ilçe ve sınıf seçenekleri ile görüntülenebilecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 17:23
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48