banner15

ÖSYM'den elektronik sınavlarda 'yüz tanıma' dönemi

ÖSYM Başkanı Demir, Esenboğa Elektronik Sınav Merkezi'nde biyometrik yüz algılama ünitesinin kurulduğunu belirterek, "Bu sistemde adaylar isimlerini ekranda gördükleri zaman sınav merkezine giriş yapıyor." dedi.

ÖSYM'den elektronik sınavlarda 'yüz tanıma' dönemi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, ÖSYM'nin yeni elektronik sınav merkezine ilişkin çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Esenboğa'da yeni açılan elektronik sınav merkezinin kapasitesini 5 binin üzerine çıkarmayı hedeflediklerini ifade eden Ömer Demir, bu sınav merkezinin altyapı bakımından dünyada bir örnek teşkil edeceğini söyledi.

Sınav merkezinin çevresinin de tanzim edileceğini ifade eden Demir, adaylar için bekleme salonları yapacaklarını belirtti.

Elektronik ortamda yapılan sınav sayısını arttıracaklarını bildiren Ömer Demir, "5 binin altında başvuru olan sınavları elektronik ortamda yapmayı planlıyoruz." dedi.

Esenboğa Elektronik Sınav Merkezi'nde biyometrik yüz algılama ve tanımlama ünitesi kurulduğunu belirten Demir, "Bu sistemde kameralar adayları tanıyor ve adaylar isimlerini ekranda gördükleri zaman sınav merkezine giriş yapıyorlar." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2016, 11:57
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48